14. İstanbul Bienali

10:15


Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen İstanbul Bienali, IKSV ( İstanbul Kültür Sanat Vakfı ) tarafından düzenlenen ve Koç Holding sponsorluğunda gerçekleşen bir sanat organizasyonudur. Kelime olarak yıl aşırı anlamına gelen Bienal, İstanbul'da 2 yılda bir sanatseverlerle buluşur ve şehri sanata doyurur.
Bu yıl geçtiğimiz yıl gibi ücretsiz gerçekleşecek olan ve Tuzlu Su : Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori başlığı altında toplanan sergiler 5 Eylül'de başladı. 1 Kasım'a kadar da devam edecek. Bienalde 60'dan fazla sanatçının eserlerini görmek mümkün. Ayrıca denizbilimi, matematik ve nörobilim gibi alanlardan da beslenen çalışmalar katılımcılara zamansız bir düşünme deneyimi yaşatacak.


Küratörlüğünü Carolyn Christov - Bakargiev'in üstlendiği bienale İstanbul Modern, ARTER, Özel İtalyan Lisesi ve Galata Özel Rum İlköğretim Okulu gibi mekanlar karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Bu yıl bienal tüm İstanbul'a yayılmış durumda. Müze ve sanat galerilerinin yoğun olduğu Karaköy-Beyoğlu istikametinden tarih dolu sokaklarıyla Büyükada'ya kadar İstanbul'un her ucu sanatla buluşacak.
Bienal kapsamında sadece sergiler gezilmeyecek tabii ki. Paneller, okuma günleri ve film programları da bienal takvimini zenginleştiren diğer etkinliklerden.

Bienale ev sahipliği yapan bazı mekanlar :

- Salt Galata
- Sümerbank Binası
- Vault Karaköy The House Hotel
- Kasa Galeri
- Galata Özel Rum İlköğretim Okulu
- İstanbul Modern
- DEPO
- Masumiyet Müzesi
- Özel İtalyan Lisesi
- ARTER
- Pera Müzesi
- Adahan Otel
- Büyükada Halk Kütüphanesi
- Splendid Palas Oteli
- Rizzo Palas
- Mizzi Köşkü
- Hrant Dink Vakfı

You Might Also Like

0 yorum