Sosyal Medya Ünlüsü Olmak || Instagram'da Takipçi Arttırma Yolları

07:48


Instagram dünya çapında oldukça popüler olan bir sosyal medya platformu bildiğiniz gibi. Şuan 400 milyon civarı kullanıcı bulunuyor. Peki bu kadar kullanıcının arasından sıyrılmak ve Instagram ünlüsü olmak için ne yapmalı?  

Bu yazımda sizlere Instagramda takipçi arttırma yollarından bahsedeceğim.
Bunun için bir çok yol var. Öncelikle işin kolayına kaçıp takipçi satın alabilirsiniz ama zamanla takipçileriniz sizi terk edecektir. Ya da instagram botları kullanabilirsiniz ama yine sonuç çok farklı olmaz. Çünkü insanlar sahte şeylerden çok gerçek bir kullanıcı görmek isterler. O yüzden ilk adımınız ve temel amacınız kesinlikle aktif bir kullanıcı olmak olmalı.

Daha sonra Instagram'da paylaşılmış popüler fotoğraflara bakın, bu sayede hangi fotoğrafların ve konseptlerin daha çok beğeni aldığını görebilir, vizyonunuzu geliştirebilirsiniz.

İnsanlar güzel fotoğraflara ve resimlere bakmak isterler, bu yüzden paylaştığınız fotoğrafların kalitesine dikkat edin. Filtre ve edit uygulamaları kullanarak daha farklı ve yenilikçi sonuçlar elde edin.

Çok kullanılan hashtagleri kullanmak daha fazla insana ulaşmanızı sağlar. Etiketler kültüre ve gündeme göre değişebilir ama kesinlikle size avantaj sağlar.

Facebook ve Twitter'ınızı Instagram'a bağlamak daha fazla takipçi kazanmanıza yardımcı olacaktır.
Instagramda takipçi arttırma yolları bunlarla sınırlı değil. 

Beğenme sosyal medyada iletişimde kalmanın yoludur. Takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarını beğenmekten çekinmeyin. Günde 50-100 kişinin fotoğraflarını beğendiğinizde dikkat çekip geri takip edilebilirsiniz. 

Yorum yazmak da beğenme ile aynı etkiyi yaratır. Ayrıca sizi daha görünür yapacaktır. Başkalarının fotoğrafının altında sizin yorumunuzu görüp sizi takip etmek isteyenler olacaktır.Daha kişisel fotoğraflar paylaşın, çünkü insanlara bu daha çekici geliyor.Gerçek bir insanın çekip paylaştığı moda, tatil ve yemek ile ilgili fotoğraflar oldukça ilgi uyandırıyor. Çıplaklık içeren ya da uygunsuz fotoğraflar takipçi kaybetmenize yol açabilir, paylaşım yaparken bunu göz önünde bulundurun.

Instagramda takipçi arttırma yollarından biri de fotoğraf paylaşırken zamanlamaya dikkat etmek. Her sosyal medya aracının Prime Time dediğimiz kendine özel bir zaman dilimi var. Yani o zaman diliminde insanlar maximum derecede aktif oluyor. Yaşadığınız coğrafya ve takipçi profilinize göre uygun zamanı belirleyip paylaşımlarınızı o saatlerde yapmaya dikkat edin.

Bunların dışında tüm bunları sizin için yapacak otomasyon programları kullanabilirsiniz. Böyle programlar sizin yerinize aktif bir kullanıcı olarak fotoğraf paylaşımı, beğenme ve takip etme gibi işlemleri yapabilir. Hedef kitlenize ve pazarınıza göre bir program seçip ekrana yapışıp kalmadan da aktif olabilirsiniz.

Instagramda takipçi arttırma yolları olarak size anlatacaklarım şimdilik bu kadar. Eğer bu yazıyı beğendiyseniz ya da "ben daha farklı metotlar kullanıyorum" diyorsanız bu postun altına yorum yazabilirsiniz. 

Bu tür yazıları severseniz, dijital ve sosyal medya ile ilgili daha çok paylaşım yapacağım :)

You Might Also Like

0 yorum