Stil İkonu || Annie Hall

10:31
Woody Allen'ın benim için ve dünya için bir klasik haline gelmiş 77 yapımı Annie Hall'u izledim tekrar. Woody Allen'ın alaycı romantizmine bayılıyorum.

Annie’yi tekrar görmek harikaydı.Ne kadar müthiş biri olduğunu ve onu tanımanın ne kadar eğlenceli olduğunu düşündüm.Şu eski fıkra geldi aklıma…Adamın biri psikiyatriste gider ve “Doktor,kardeşim delirdi.Kendini tavuk sanıyor.”der.Doktor da der ki, “Neden onu getirmediniz?” Bunun üzerine adam “Getirirdim ama bana yumurta lazım.”der.İlişkiler hakkında ben de böyle düşünüyorum.Tamamıyla mantıksız,çılgınca ve absürdtür.Ama galiba sürdürmek zorundayız çünkü çoğumuzun yumurtaya ihtiyacı var. 

diye bitirmişti filmin sonunu Woody Allen. Bence filme adını veren, Diane Keaton tarafından hayat bulan Annie Hall sonu gelmeyecek bir karakter.Özellikle kendine has maskülen tarzı hala ilham vermeye devam ediyor.

Blazerlar,tüm düğmeleri iliklenmiş gömlekler,yüksek bel maskülen pantolonlar,zaman zaman yelekle beraber kravat onun ikonlaşmış stilinin parçası.Takıya,abartılı makyaja yer yok.Rahatlık ise ön planda.
You Might Also Like

0 yorum