Stil İkonu || Edie Sedgwick

10:40


Siyah-beyaz çizgiler, büyük şatafatlı küpeler,elinden düşürmediği sigarası, yanağındaki masum beni, kalın siyah kaşları ve zamanına göre oldukça havalı saçları ile günümüz it-girl tanımını layıkıyla taşıyan biriydi Edie Sedgwick 60'lı yılların başında. 
Pop-art'ın yaratıcısı Andy Warhol tarafından ikonlaştırıldı, adı Bob Dylan'la aşk dedikodularına karıştı, beş parasız kaldı, uyuşturucu kullandı, bunalıma girdi ve genç yaşta öldü. Çabuk parlayıp sönen yıldızların trajik sonunu yaşadı. Hayatını merak ederseniz google'layın derim. Ya da Factory Girl filmini izlemenizi öneririm. Sienna Miller tarafından tekrar hayat bulmuş bir zamanların ikonik trendsetter'ı Edie Sedgwick. Benim favori filmlerimden.Bu kadar ön bilgiden sonra gelelim asıl konuya, Edie Sedgwick'i trendsetter yapan, ikonlaştıran stiline. Geçtiğimiz sezonlarda Moschino ve Marc Jacobs'un koleksiyonlarından Edie Sedgwick'i hatırlatacak parçalar bulmak mümkün. Louis Vuitton da daha önce 60'lı yılların anımsatacak tasarımlar sergilemişti. 

Bunun yanında Edie Sedgwick gibi bir stile sahip olmak için ince topuklu,bilekten bağlı,sivri burunlu ayakkabılar tercih edilebilir.Aksesuar olarak ise büyük gözlükler ve avize küpeler onun stilini yansıtacaktır.

Cesur ve ışıltılı bir hayat tarzı olan birisi için Edie Sedgwick'in stili biçilmiş kaftan.

Kolaj : whowhatwear.com

You Might Also Like

0 yorum