Evden Para Kazanma Yolları

09:10


Çalışmaya bir süre ara mı verdiniz? Ya da ofiste çalışmak yerine evden mi çalışmak istiyorsunuz? Öğrencisiniz ve ekstra gelire mi ihtiyacınız var? 

Sizin evden para kazanma yollarını öğrenmeniz gerekiyor. Bu listeyi sizin için hazırladım. 8 madde ile öğrenciler, ev kadınları ve evden çalışmak isteyenler için bilgelik incileri :


1- Öncelikle uzmanı olduğunuz ya da bilgili olduğunuz bir konuda freelance çalışabilirsiniz. Bunun için ilk olarak ihtiyacınız olan şey kendinizi ve neler yapabileceğinizi anlatan online bir platform ya da sosyal medya aracı.
Yazarlık, grafik tasarım, yazılım, web tasarımı, illüstrasyon gibi yetenekleriniz varsa online olarak evden çalışabilirsiniz.


2- Kullanmadığınız ürünleri satın! Böylece hem daha az eşya ile yaşamayı öğrenir, hem de evinizi çalışmak için ferahlatmış olursunuz. Özellikle elektronik cihazlar, bir üst modelleri çıktığı zaman elektronik çöp oluyorlar. Kullanmadığınız elektronik eşyaları hala çalışır durumdayken satın.


3- Sosyal medya fenomeni olmaya kasın! Sosyal medya fenomeni deyip geçmemek lazım. Artık insanlar Vine fenomenliğinden oyuncuya, Twitter fenomenliğinden ajans sahibine dönüşebiliyor. En azından attığınız bir tweet, ya da paylaştığınız bir fotoğraf için ekstra gelir elde edersiniz.

Instagram'da takipçi arttırma yolları için buraya,
Twitter'da takipçi arttırma yolları için buraya tıklayabilirsiniz.4- Online anketleri doldurup karşılığında para kazanabilirsiniz. Çünkü firmalar pazar araştırmaları için tüketicilerin fikirlerini bilmek istiyorlar. Bu yüzden online anketler oldukça popüler bir evden para kazanma yöntemi.


5-  Eğer becerikliyseniz el becerilerinizi kullanarak yaptığınız ürünleri satın. Tasarım ürünler dükkanları, online dükkanlar, ikinci el alışveriş uygulamaları bunun için ideal olabilir. Ya da Blogger Bazaar gibi eventlerde stand açabilirsiniz.


6- Çok ziyaret alan bir blog ya da siteniz varsa Google'dan reklam alın. Adsense Rehberi çok yakında blogta olacak! Takipte kalın!


7- Youtube ünlüsü olun! Youtube'da makyaj, stil, moda, mutfak, teknoloji vb. konularda açılmış kanallardan bazıları oldukça popüler. Bunun sebebi ise bir fark yaratmaları. Siz de bu konulardan biri ya da başka bir konu hakkında kendi yorumunuzu ve farkınızı kattığınız, yaratıcılığınızı konuşturduğunuz bir kanal açabilirsiniz. Youtube Partnerlik Programı ile videolarınıza reklam alabilirsiniz. O konu hakkında da yakın zamanda ayrıntılı bir post hazırlayacağım.


8- Kadınlar için yıllardır Avon, Tupperware, Oriflame gibi markaların satış temsilcisi olmak bir geçim kaynağı haline geldi. Sizin de çevreniz genişse, sürekli arkadaşlarınızla buluşuyorsanız bu ürünlerin ya da başka markaların satışını yapabilirsiniz.


9- Yemek yapın ve satın! Belki "yok artık" diyebilirsiniz ama yapanlar var. Yakın çevrenizden başlayarak sipariş üzerine hamur işi, ev yemeği, zeytinyağlı gibi yemekler yapıp satabilirsiniz.

Evden para kazanma yolları şimdilik bu kadar. Eğer bu yazıyı beğendiyseniz ya da "ben daha farklı metotlar kullanıyorum." diyorsanız bu postun altına yorum yazabilirsiniz.

Bu tür yazıları severseniz, minimalist yaşam kategorisinde daha çok paylaşım yapacağım.

You Might Also Like

0 yorum