Events in İstanbul || Moda ve Sinema Dolu Ekim Ayı

02:12


Sonbaharı sonbahar gibi hissettiren Ekim ayı sonunda geldi çattı. İstanbul uyumaz, İstanbul'da etkinlikler bitmez. Bu ay filmekimi'nin, moda haftasının olduğu ay. Tabii etkinlikler bununla da sınırlı değil, bol bol sinema izleyip kaliteli müzikler dinleyeceğimiz, cool insanlarla tanışabileceğimiz bir 30 gün bizi bekliyor. Ama en önemlisi bu ay Cumhuriyetimizin kurulduğu ay! Şimdiden kutlu olsun!

Sizler için kendi beğenime göre İstanbul'da etkinlikler listesi hazırladım. Umarım beğenirsiniz :)
Madımak - Carina'nın Günlüğü

25 Eylül'den itibaren sinemalarda olan Madımak belgeseli tadındaki bu filmi Ekim ayı boyunca izleyebilirsiniz.

Bulantı

Zeki Demirkubuz'un son filmi 2 Ekim'de vizyona giriyormuş. Bu ay izlenecek çok film var!

İstanbul Bienali

Geçen ay başlayan bienal sergilerini hala gezmediyseniz 1 Kasım'a kadar vaktiniz var. Bienal hakkında ayrıntılı bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.


Vive Le Cinéma

5 Eylül'de başlayıp 3 Ocak'a kadar sürecek olan Fransız filmleri gösterimi Başka Sinema ve İstanbul Fransız Kültür Derneği tarafından düzenleniyor. Her Cumartesi, Pazartesi ve Salı Günü 16.00 ve 19.15 seanslarında Fransız yapımı filmleri izleyebilirsiniz. Ekim ayı programını yukarıdaki görselde görebilirsiniz.

Biz / We

3 Ekim'de sergilenecek oyun İstanbul Modern'in Mimarlık Programı YAP için yeniden yorumlanıyor. Oyun, müzenin bahçesinde "Katı Olan Her Şey" adlı alanda sergilenecek, hem de ücretsiz.

İstanbul İkinci El Festivali

4 Ekim'de Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenecek olan İstanbul 2. El Festivali konseptini sevdim. Hatta kullanmadığım ve atmaya kıyamadığım ürünleri satma amacıyla stand açmak istedim, mail atmama rağmen geri dönüş yapılmadı. Ama siz isterseniz uygun fiyata alışveriş yapmak için gidebilirsiniz. Etkinlik Kilyos'taymış, detaylar için Facebook sayfasına bakabilirsiniz.

Ben Orhan Veli

4 ve 18 Ekim'de Ortaköy Afife Jale Sahnesi'nde sergilenecek olan portre oyunu Kemal Kocatürk yönetiyor. Fena halde gidilesi!


filmekimi

3-11 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan filmekimi'ni sinemaseverler her yıl olduğu gibi bu yılda soluksuz bekliyor. Biletlerin anında tükendiği seansları ve ödüllü festival filmleri ile IKSV tarafından düzenlenen filmekimi, İstanbul'dan sonra Ankara, İzmir, Trabzon, Bursa ve Edirne'de.Color Sky 5K İstanbul Renkli Koşu

Son yıllarda renkli boyaların fırlatıldığı koşular Türkiye'de de çok trend oldu. 11 Ekim'de Atatürk Olimpiyat Parkı'nda gerçekleşecekmiş. İlgilenenlere.Mercedes Benz Fashion Week İstanbul

İlk defa Emre Erdemoğlu defilesine gittiğim Moda Haftası benim için artık senede 2 kere gerçekleştirdiğim bir ritüel oldu. Son 3 senedir her sezon neredeyse tüm defileleri izlediğim, son 3 sezondur backstage'inde görev aldığım MBFWI bu sene de tabii ki yine ajandamda. Ama bu sene kuliste görevli olmayıp sadece defile izlemeye gideceğim. Zaten detayları sizlerle paylaşırım. 12 - 17 Ekim'de muhtemelen Antrepo'da.

Babylon Presents : Hindi Zahra

Fransız sanatçı Hindi Zahra İstanbul'da konser verecek. 17 Ekim'de Volkswagen Arena'da gerçekleşecek konser için indirimli biletler şimdiden tükenmiş durumda. Caz severlere duyurulur!


Souq Mesken

Karaköy'ün pazarı Ekim'de de kuruluyor. Bu sefer tema ev eşyaları ve aksesuarları olacak. 17-18 Ekim'de, Karaköy'de. Detaylar için Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Vodafone FreeZone Festivali

18 Ekim'de Küçükçiftlik Park'taki festivalde bu yıl sahnede Teoman ve Duman'ın yanı sıra nikah masalarının dertli abisi Ümit Besen'i de göreceğiz. Saygılar.


Küçük Prens

Küçük Prens Müzesi açıldı, duydunuz mu? Dünyada onlarca dile çevrilmiş efsanevi çocuk romanı Küçük Prens'in 276 dilde çevirisini görebileceğiniz bu sergi aslında hem çocuklar hem büyükler için. Kitabı deneyimleyebileceğiniz interaktif etkinlikler de varmış. Sergiyi 20 Ekim'e kadar Capitol AVM'de gezebilirmişiz. Ben kesin giderim :)İstanbul Coffee Festival

Ben kahve insanıyım diyenler için müthiş bir etkinlik olabilir. Beni çok fazla heyecanlandırmasa da bir gidip bakmayı düşünüyorum. 22-25 Ekim tarihleri arasında Haydarpaşa Tren Garı'nda. Biletleri 19 Ekim'e kadar indirimli satın alabilirsiniz diye biliyorum.Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyetimizin 92. yılını kutlayacağımız günde bence mutlaka Beşiktaş ya da Kadıköy'deki kutlamalardan birine katılın ve o coşkuyu yaşayın. Bence Cumhuriyet coşkusunu hatırlamaya ülkece çok ihtiyacımız var.

You Might Also Like

0 yorum