Sosyal Medya Ünlüsü Olmak || Instagram'da Like Kasma

09:50

Sosyal medyada takipçileriniz kadar onlardan aldığınız reaksiyon da çok önemlidir. Mesela, Instagram'da fotoğraf başına düşen ortalama like sayınız takipçi sayınızın %10'u olmalı. 10K takipçi sayısı ile fotoğraf başına ortalama 15 beğeniye sahip bir hesap kesinlikle takipçi satın alıyordur diyebiliriz.Tabii artık like da satın alınabiliyor ama yine de en güzeli organik geri dönüşler almak. Bu da aslında o kadar zor bir şey değil.

Bugün sizlere Instagram'da daha çok beğeni almanızı sağlayacak ipuçları hazırladım. Umarım beğenirsiniz.

1- Yüzünüzü gösterin!

Instagram'da insanların yüzlerini gösterdiği fotoğraflar daha çok like alıyor. Daha önce Instagram'da takipçi arttırma yolları hakkında yazdığım yazıda bahsetmiştim. Bunun sebebi muhtemelen takipçilerinizin sizi gerçek bir insan olduğunuz için takip etmeleri, yani kişisel olarak sizi takip etmek istemeleri. Bu yüzden arada selfie paylaşmakta yarar var.2- Mavi tonları

Mavi, yeşil ve gri tonlarındaki fotoğraflar takipçilerinizden daha fazla reaksiyon almanıza yardımcı olacaktır. Bu durum sanırım renklerin insan psikolojisi üzerindeki etkisinden kaynaklanıyor.3- Fotoğraf düzenleyici uygulamalar kullanın!

Çektiğiniz fotoğraflara instagram filtresi koymak artık yeterli değil. Vsco, Aviary gibi fotoğraf düzenleyen ve farklı filtre seçenekleri olan uygulamalar ya da programlar kullanmanız instragramda daha çok like almanızı sağlayacaktır.4- Çerçeve

Fotoğraflarınıza çerçeve koymayı seviyorsanız, ince bir çerçeve seçmeye özen gösterin. Kalın çerçeveli fotoğraf, daha az beğeni alıyor.5- Takipçileriniz online mı?

Fotoğraflarınızın daha çok beğeni alması için takipçilerinizin aktif olduğu zaman diliminde paylaşım yapmak daha doğru bir karar olur. Prime time dediğimiz bu zaman dilimi coğrafyaya, kültüre, hedef kitleye göre farklılık gösterebilir. Bu zamanı kendiniz de farkedebileceğiniz gibi bunun için özel olarak bir uygulama da kullanabilirsiniz. Iconosquare gibi uygulamalar takipçilerinizin online olup olmadığı hakkında sizi bilgilendirebilir.

Daha çok beğeni almak için sizin uyguladığınız yöntemler neler? Yorum olarak yazarsanız çok sevinirim.

You Might Also Like

0 yorum