Moda ile Beslenen Yabancı Diziler

04:51

Günümüzde moda sektörünün ne kadar etkili olduğundan bahsetmeme gerek yok. O kadar ki, toplumsal bir uyuşturucu haline gelen televizyon dizilerinde de kendine yer edindi. Hatta bazı dizilerin temel taşı oldu.


3 yabancı ve 3 yerli dizinin modayı ele alış biçimlerini anlatacağım.Bugün yabancı dizilerle başlayalım. Moda ile Beslenen Yerli Diziler yazısı da yakında yayında olacak. Umarım beğenirsiniz.

Moda ve dizi kelimelerini yanyana getirince 20 yıldır akla gelen tek bir dizi var. Tabii ki de Sex & The City. Yazar Carrie Bradshaw ve 3 arkadaşının giydikleri kıyafetler 90'ların sonu ve 2000'lerin başında genç kadınlara ilham verdi. Öyle ki 6 sezon süren diziden aklımızda o kadar çok kombin ve moda önerisi kaldı ki... Ve her bölümünü defalarca izlediğimizden olsa gerek her kıyafet kendine özgü bir anı yarattı.

Mint yeşili tütü elbise - Paris'te mutlu son elbisesi
Kovboy kıyafeti - Mr. Big ve nişanlısını ilk gördüğünde giydiği kıyafet
Beyaz elbise - Your girl is lovely, Hubbell elbisesi. Anlayamazsınız!
Kürklü kombin - Ayrılık sonrası depresyonuna arkadaşlar iyi gelir, kombini

Gazete baskılı elbise - Yazar elbisesi
Tütülü kombin - Jenerikte gördüğümüz an mutlu olduğumuz kombin
Doğal bir şekilde yandan örülmüş saç - Mr. Big ile karşılaştığında artan kalp atışları
Tabii ki de Carrie kolyesi - Bir klasik
SATC o kadar büyük bir etki bıraktı ki Carrie'nin gençliğini anlatan bir dizi daha çekildi. 2 sezon süren ama tadı damağımızda kalan Carrie Diaries, 80'li yılların rengarenk kıyafetleri ve Madonna şarkıları ile "3. sezon çekilsin yha!" dedirtti.


Dizide Andy Warhol tarafından kurulan Interview dergisinin editörü Larissa karakteri,tüm zamanların en iyi stilize edilmiş yardımcı oyuncularından sanki.

Ve tabii ki.. Gossip Girl.Blair Waldorf''un saç bantlarından Chuck Bass'ın papyonlarına, it-girl Serena'nın parti elbiselerinden Jenny'nin tasarımlarına kadar her şey buram buram moda, buram buram trend. New York'un high-class sosyetesinin ve şımarık çocuklarının ne kadar güzel kıyafetler giydiğini, entrikalı ve bol dedikodulu hayatlarını izlediğimiz dizi, keşke hiç bitmeseydi dedik. Gossip Girl "lonely boy"çıkınca şok olduk, Blair ve Chuck'ın aşklarına imrendik. Ne günlerdi!
Bu 3 dizinin dışında karakterlerin stillerinden ilham aldığınız yabancı diziler var mı? Varsa lütfen yorum olarak yazın. 

Okuduğunuz için teşekkürler :)

You Might Also Like

1 yorum

  1. Gossip Girl'deki kıyafetler gerçekten çok güzeldi. Diziden birkaç görseli hala saklar, arada açar bakarım. Yukarıdaki Selena'nın gri elbisesi favorim.

    YanıtlaSil