1 Mevsim 3 Stil || Sonbahar Kombinleri

14:40

Depresyon hırkalarının giyildiği, kahve-kitap ikilisinin Tumblr ve Instagram'ı coşturduğu, romantik çiftlerin battaniyelerin altında film izlediği, pencereden uzaklara bakılıp dalınan mevsim sonbahar neredeyse bitiyor. 


Bitmeden içimizde kalmasın dedim, yaklaşan kışa rağmen hala giyilebilecek, farklı stillere hitap eden 3 sonbahar kombini önerisi hazırladım. Umarım beğenirsiniz. 

Bu arada kışlıkları da çıkarmadıysanız artık zamanıdır. Sonuçta Winter is Coming!

90'ların asi çocukları bu görünümü çok severler.

Mom jeans diye adlandırılan yüksek belli kotlarınızı düz beyaz t-shirt ya da sweatshirt ile tamamlayıp belinize kırmızılı ekose gömlek bağlamadan sonbaharı bitirmeyin. Takı tercih etmeseniz de olur ama illa takacaksanız tercihiniz etnik temalı kolyelerden yana olsun. Doğal bir görünüm, cool olmanın ilk kuralı olduğu için makyajınızda nude ton rujları kullanmaya özen gösterin. Yağmurun çamurun az olduğu günlerde beyaz sneakers ile son noktayı koyun.
Hipsterlar ölmedi, Karaköy'de yaşıyorlar. Kemik çerçeveli hipsterlar yerini urban hipsterlara bıraktı. 

Bu görünümü elde etmek için gri renkteki kazak veya swaetshirtlerinizi dizleri yırtık, tercihen yüksek belli, siyah skinny pantolonlarla tamamlayın. Devrimci montu gibi olmasa da haki renk bir ceket veya mont tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı yağmurdan korumak için havalı bir şapka, siyah kısa çizmeler ve grafik desenli minimalist aksesuarlar ile son noktayı koyun. 
Bir de unutmadan, bordo ruj!"Yok abi, ben yanlış zamanda doğmuşum" diyenlerdenseniz ve 70'lerin tarzını beğeniyorsanız sonbahar bitmeden bu kombinle ortamlarda bir iki kere salınmanız gerekiyor. 

Siyah basic kazak, paçaları ayakkabılarınızı örtecek ama yere değmeyecek uzunlukta bir ispanyol paça, süet ceket üçlüsü sizi 70'li yılların grunge havasına büründürecek. Püsküllü çanta kombinizin tamamlayıcısı olabilir, ayakkabı olarak da kalın topuk bir bot tercih edilebilir. Takı olarak çok vintage ürünlere kaçmamak da fayda var, çünkü kıyafetiniz kostüm gibi gözükebilir. Sade bir yüzük yeterli olacaktır. Makyajınızda ise kırmızı ruj, kahve tonlarının sıcaklığı ile birlikte enerjinizi yükseltecektir. 

Sizin favori sonbahar kombininiz hangisi? Yorum olarak yazarsanız sevinirim. 
Ayrıca bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak destek olabilirsiniz.

You Might Also Like

0 yorum