Sosyal Medya Ünlüsü Olmak || Twitter'da Takipçi Arttırma Yolları

03:35


300 milyonu aşkın aylık aktif kullanıcısı ile Twitter diğer sosyal medya araçları gibi hayatımızın bir parçası. Peki bir tweetinizle binlerce hatta milyonlarca kişiye ulaşma ihtimaliniz olan bu platformda diğer kullanıcıların arasından sıyrılmak ve Twitter fenomeni olmak için ne yapmalı?

Bu yazımda sizlere Twitterda takipçi arttırma yollarından bahsedeceğim.
Daha önce Instagram'da takipçi arttırma yolları hakkında yazdığım postta bahsettiğim temel kural Twitter için de geçerli. Aktif bir kullanıcı olun! Kullanıcı satın almaktan daha kalıcı bir sonuç verecektir ve sizi isteyerek takip etmiş takipçiler daha sadık olacaklardır.


Takipçilerinizi retweetlemeye teşvik edin! Retweetler sayesinde hesabınız daha çok kişiye ulaşmış olacak. Ayrıca retweetlerinizin izini sürün, bunun için çeşitli programlar ya da uygulamalar kullanabilirsiniz.

Biyografinizi kesinlikle doldurun. Çünkü Twitter, sizi diğer kullanıcılara önerdiğinde adınızın dışında uzmanlık alanlarınız, eğitiminiz gibi kendinizi tanıtıcı bilgiler bulunması ilgi çekici olacak ve size takipçi kazandıracaktır.

Twitterda takipçi arttırma yollarından biri de online olduğunuz her yere Twitter hesabınızın linkini koymak! Facebook'ta, blogunuzda, LinkedIn'de, e-mail imzanızda bile Twitter hesabınıza yönlendirecek bir link olmalı.

Siz gerçekten de yaşayan bir insansınız. O yüzden gittiğiniz eğitimler, seminerler, etkinlikler ya da arkadaş grubunda bile Twitter hesabınızdan bahsedip takip etmelerini sağlayabilirsiniz.İlgi alanlarınızı hashtaglerle anlatın. Çünkü sizinle aynı ilgi alanına sahip kişiler sizi bu sayede bulabilir ve takip edebilir. Ayrıca trending topic olan hashtaglere yazacağınız güzel tweetler sizin keşfedilmenizi kolaylaştıracaktır.

Sadece paylaştığı fotoğraflar için takip ettiğiniz hesaplar var mı? Öyleyse görsel bir paylaşımın gücünü yabana atmayın. Sanal mizah kaynağı haline gelen capsleri paylaşabilir, kendiniz ilgi çekici görseller hazırlayabilir ya da kaliteli fotoğraflar çekip paylaşabilirsiniz.

Twitter'daki popüler kullanıcıları ya da sizin hedef kitlenizin en çok takip ettiği hesapları gözlemleyin ve onların nasıl paylaşımlar yaptığını izleyin. Bu sizin vizyonunuzu geliştirecektir.

Tweet çalmayın! Başkalarının tweetlerini kendiniz yazmış gibi paylaştığınızda ve bu durum fark edildiğinde kullanıcılar tarafından kara listeye alınır ya da emek hırsızı olarak adlandırılabilirsiniz. Bu riski göze almayın!

Yarışma yapın! Bir ödül verin. Hesabınızı takip etmeleri karşılığında sizi takip edenleri de memnun edecek hediye ya da hediyeler verin.

Twitterda takipçi arttırma yollarını uygularken hesabınızı ve hesabınızdaki takipçi hareketlerini gözlemleyin ve analiz edin. Hangi paylaşımlarınız, hangi saatlerdeki ve hangi konu hakkında attığınız tweetler daha çok reaksiyon aldıysa o çizgide devam etmeye çalışın.


Unfollow edenleri de gözlemleyin. Sizi takip etmekten vazgeçme sebeplerini anlamaya çalışın. Eğer sürekli takipçi kaybediyorsanız bir şeyleri yanlış yapıyor olabilirsiniz.

Twitterda takipçi arttırma yolları şimdilik bu kadar. Eğer bu yazıyı beğendiyseniz ya da "ben daha farklı metotlar kullanıyorum." diyorsanız bu postun altına yorum yazabilirsiniz.

Bu tür yazıları severseniz, dijital ve sosyal medya ile ilgili daha çok paylaşım yapacağım.

You Might Also Like

0 yorum