Events in İstanbul || Kasımda İstanbul Başkadır

14:59


Sweet November filmini aklımıza getiren, "Winter is Coming!" geyiklerini döndürmeye başladığımız, bu sene bonus olarak seçimlerle birlikte girdiğimiz Kasım ayına hoşgeldik. Bu ay havalar henüz soğumadan, kar tipi bastırmadan şehrin keyfini çıkarabileceğimiz son ay galiba. 

Yine bol film önerili, sergi gezmeli bir etkinlik rehberi ile karşınızdayım. Kendi zevkime göre hazırladığım bu listeye siz de gideceğiniz etkinlikleri yorum olarak yazarak katkıda bulunabilirsiniz. Umarım beğenirsiniz :)
Başka Sinema

Listeye filmlerle başlamak istedim. 

Her ay Başka Sinema'nın gösterimini yaptığı 3-4 filmi izlemeden duramıyorum sanırım. Geçen ay Amy belgeselini, merakla beklediğim Mustang filmini ve Zeki Demirkubuz'un son filmi Bulantı'yı izledim. Hatta çok beğenip Amy belgeselini 2 kere izledim. Ve şunu farkettim AVM'lerde sinemaya gitmeyeli baya olmuş. 

Bu ay Başka Sinema'da izlemek istediğim filmler :

The High Sun
Nefesim Kesilene Kadar
Abluka 
Mia Madre
Slow WestBiz de Varız! 

Yine filmlerle devam etmek istiyorum. Bu ay İstanbul Modern'in sinemasında bizden filmler var, yani yakın zamanda çekilmiş Türk yapımı filmler. Beni Sen Anlat, Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku, Toz Ruhu ve daha fazlası İstanbul Modern'de olacak. Bazı seanslarda yönetmen ve oyuncuların da katılımı olacak. Mutlaka 1-2 film gösterimine gideceğim. 5- 19 Kasım'da, program için İstanbul Modern'in sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ben şimdiden çok heyecanlandım.

İstanbul Kitap Fuarı

7 - 15 Kasım tarihinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek olan ve İstanbul'un olmazsa olmaz etkinliklerinden olan Kitap Fuarı yine okuyucular ve yazarları buluşturacak. Romeo e Giulietta

Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde 8 Kasım'a kadar gösterimde olacak, Shakespeare'nin kaleminden bu eşsiz oyunu izlemeyi çok isterdim. Ama maalesef bu ayki programıma uymuyor. Hala bilet var sanıyorum. 3-8 Kasım tarihleri arasında yoğun istek üzerine tekrar sahneleniyor. 
Contemporary İstanbul

Benim gibi çağdaş sanat tutkunlarının gün saydığı etkinlik. 12- 15 Kasım tarihleri arasında Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda onlarca sanat galerisinde sergilenen eserleri tek seferde gezebilirsiniz. İnsan gerçekten hayret ediyor! 

Don't Let Daddy Know

Elektronik müzik severleri coşturacak bir şov. 14 Kasım'da Life Park Phoenix Festival Çadırı'nda. 9 Kasım'dan sonra bilet fiyatları artacakmış, ilgilenenlere duyurulur.

Blogger Bazaar 7

Blogların kendi tasarladıkları ya da kullanmadıkları ürünleri sattıkları pazar etkinliğinin 7.si düzenliyor. Birkaç tanesine katılmıştım. Bu sefer de belki giderim, bilmiyorum. 15 Kasım'da Steigenberger İstanbul Maslak'ta.


Anachronismus

Kesin sosyal medyada denk gelmişsinizdir. Şarkıcı Can Bonomo ilk resim sergisini açtı. 20 Kasım'a kadar The Marmara Pera'da sergilenecekmiş. Sırf merakımdan gidebilirim :)

Fashion Film Fest 

İstanbul'un Moda Filmleri Festivali 28-29 Kasım'da Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde gerçekleşecek. Film gösterimlerinin yanı sıra seminer ve söyleşilerin de olduğu bu festival 2 aydır katılmak istediğim etkinlikler arasındaydı.Bu Bir Aşk Şarkısı Değil

Video sanatının kullanıldığı sergilere bir yenisi ekleniyor. 25 Kasım'da Pera Müzesi'nde sergilenmeye başlayacak olan ve 60'lardan günümüze pop müzik ile video sanatı arasındaki ilişkiyi anlatacak olan Bu Bir Aşk Şarkısı Değil'i merakla bekliyorum.

You Might Also Like

0 yorum