HM X Balmain Koleksiyonu ?

10:48

Evet, hepimizin bildiği üzere H&M, dünyaca ünlü moda evi Balmain ile ortak bir koleksiyon çıkardı. Hatta Kendall Jenner ve Gigi Hadid de bu kampanyanın yüzü oldular.


Kendall ve Gigi sosyal medyada takipçi rekorları kırdıklarından olsa gerek bir süredir her yerde bu kampanya konuşuluyor, herkes HM x Balmain koleksiyonunu merakla bekliyordu. Normalde Balmain'in binlerce liraya satılan ürünlerine imrenenler, H&M ile ortak hazırlanan koleksiyonun daha uygun fiyatlı olacağının farkındaydılar.

26 Ekim'de İstanbul lansmanı yapılan HMBalmaination'ın Zorlu Center H&M mağazasında gerçekleşen dün akşamki ( 3 Kasım ) alışveriş partisinde ön satış yapıldı. Tabii olay sadece bununla bitmiyor.

Aşağıdaki videoyu kesin izlemişsinizdir. Bu video durumu tamamen özetler nitelikte aslında.
Tamam, çok başarılı bir koleksiyon.
Tamam, fiyatlar da uygun.
Tamam, sizde de olsun istiyorsunuz 
ama bu nedir ya?Beni bu videoda sözde ünlülerin yağmacı rezaletinden çok, uzun süre kapalı kalmış bir hayvan sürüsünü andıran bu kalabalık rahatsız etti. Moda dünyasının nabzını tutan bloggerlar, stil danışmanları, editörler var bu kalabalıkta. O bloggerları, stil danışmanlarını, editörleri sosyal medya hesaplarında, moda ile ilgilenen bir çok insan takip ediyor. 

Genç kızlar, ergenler onların davranışlarını örnek alıyor, giydiklerini taklit ediyorlar. 
Onlara bu şekilde mi örnek oluyorsunuz?

Ayrıca seneye sıkılıp giymeyeceğiniz iki parça kıyafet için kendinizi bu kadar komik duruma düşürmeye ne demeli?


Hürriyet, bu haberi "Görgüsüzlükte gelinen son nokta : H&M ve Balmain işbirliği ortalığı birbirine kattı." başlığı ile duyurdu. Sanırım ilk defa Hürriyet'in başlıklarından birini abartı bulmadım.

Türkiye'de moda sektörünün genel olarak görgüsüzlük üzerine kurulu olduğunu farketmeye başladığım andan itibaren yavaş yavaş soğudum. Artık eskisi gibi alışveriş yapasım bile gelmiyorken, tüketmek yerine üretmeye ve kendimi geliştirmeye çalışırken bu görüntü beni çok rahatsız etti.

Bu koleksiyon bitene kadar H&M mağazalarına uğramayı düşünmüyorum, izdiham falan olur.

Şaka bir yana, yarın (5 Kasım) seçili mağazalarda satışa çıkacak olan H&M x Balmain koleksiyonu için yine bir izdiham yaşanacak gibi.

Ne desem bilmiyorum!?

You Might Also Like

0 yorum