Moda Bloggerı Olmak İçin Öneriler

01:24

Instagram'da takip ettiğimiz, özendiğimiz hayatları yaşamakla meşgul moda bloggerlarından biri olmak ister miydiniz? 


Binlerce moda ve stil blog yazarı olsa da bazıları diğerlerinden daha başarılı. İşte bu başarı tesadüf değil, bu işin de bir püf noktası var. Hatta bunları 7 maddede toplamak mümkün.1- Blogunuza ve kendinize yatırım yapın. 

Profesyonel olarak blogger olmak istiyorsanız, bu işten para kazanmadan önce para harcamalısınız. İyi bir fotoğraf makinesi, belki bir kamera, basit ve elegan duran bir blog tasarımı, alan adı gibi harcamalarınız size reklam gelirleri olarak geri gelecektir.

2- Ödevinizi yapın.

Stil ve moda blog yazarı olacaksanız ve bu alanda başarılı olma gibi bir iddianız varsa, hızla değişen trendleri ve moda dünyasındaki tüm yenilikleri takip etmeniz gerekiyor. Senede iki kere moda haftasında boy göstermekle olmuyor maalesef. Türkiye'deki ve dünyadaki moda dergilerini düzenli olarak takip etmeli, yabancı blogları incelemeli, moda haberlerini kaçırmamalısınız.3- Blogunuzu iş olarak görün.

Hobinizi işiniz haline getirmek isteyebilirsiniz ama yine de bu bir ciddiyet gerektirir. Haftalık ve aylık hedefleriniz olmalı, paylaşımlarınız düzenli aralıklarla ve sürekli olmalı.

4- Sabırlı ama tutkulu olun.

Eğer sosyal medya fenomeni arkadaşlarınız yoksa, ünlü kankalarınız yoksa, tanınmanız biraz zaman alacaktır. O yüzden sabırlı olup ilk günkü hevesinizle devam edin. Tanınırlığınız arttığında da aynı şekilde paylaşımlarınıza devam etmeniz gerekir, yoksa bir anda unutulabilirsiniz de.

5- Kendi tarzınızı bulun.

Diğer moda bloggerlarından farklı bir yanınız olması gerek ki okuyucular sizi okumak ve takip etmek istesin. O yüzden yazım diliniz, fotoğraflarınız, blog tasarımınız size özgü olmalı, sizi yansıtmalı.6- Diğer bloggerlar ile işbirlikleri yapın.

Sanal dünyada iş birlikleri oldukça önemli. Başka bir blogger ile yaptığınız ortak bir çalışma, onun takipçilerine ve kitlesine ulaşmanızı sağlar. Yani her iki blogger için de kazançlı bir durumdur. Aynı şey markalarla yaptığınız işbirlikleri için de geçerli.

7- Sosyal medyayı iyi kullanın!

Günümüzde büyük markalar bile reklamlarını sosyal medya hesaplarından yapıyorken, sizin de blogunuza trafik çekmek için en az 2-3 platformda yer almanız gerekiyor. Ne kadar takipçi, o kadar trafik!

Twitter'da takipçi arttırma yolları için : 

Instagram'da takipçi arttırma yolları için :

Instagram'da daha çok like almak için :

You Might Also Like

0 yorum