App Önerisi || Pocket

10:45

Yeni bir yazı serisine hoşgeldiniz. Bundan sonra sevdiğim, yararlı bulduğum uygulamaları öneri olarak yazacağım. Uygulama önerileri ve diğer dijital yazılar için Dijital Kütüphane'ye uğramayı unutmayın!


Dünyada iki tip insan vardır: İnterneti kullanırken 1-2 sekme açanlar ve 30+ sekme açanlar. Siz hangi gruptasınız bilmem ama ben en az 20 sekme açmadan internette gezinemem :) Benim gibiler için hayat kurtarıcı bir uygulama önerim var : Pocket !Pocket nedir?

Pocket, internette okumak istediğiniz yazılara, izlemek istediğiniz videolara daha sonra ulaşmanızı sağlıyor. Yani zamanınız yokken okuyamadığınız bir makaleyi bir nevi cebe atıyor ve daha sonra okuyabiliyorsunuz. 

Pocket uygulamasını bu kadar güzel yapan ne?

Pocket, hem akıllı cihazlarınızda bir uygulama olarak yer alırken hem de bilgisayarınızın tarayıcısında yer alıyor. Bu da bilgisayarından cebe attığınız bir içeriğe hareket halindeyken bile ulaşmanızı sağlıyor.

Google Chrome'da arama çubuğunun yanına Pocket uzantısını ekliyor ve daha sonra tablet veya telefonunuzdan cebinizdeki içeriklere ulaşabiliyorsunuz. Bunun için Chrome Web Mağazası'na girip Pocket uygulamasını ve Save to Pocket uzantısını indirmeniz yeterli. 

Bu uygulamanın en güzel yanı ise internetsiz bir ortamda bile o içeriklere ulaşabilmeniz. Zamanını etkili kullanmak isteyenler için de ideal, çünkü okumanız gerekenleri wi-fi bağlantısına gerek duymadan metroda bile okuyabilirsiniz.

Nerede bulurum?

Hem App Store da, hem de Google Play'de mevcut. Uygulamayı akıllı telefon ve tabletlerinize indirip daha önceden cebe attığınız sayfalara ulaşabilirsiniz.

Umarım yararlı bir öneri olmuştur. Siz de favori uygulamalarınızı yorum olarak paylaşabilirsiniz.

You Might Also Like

0 yorum