2015'te Bırakmamız Gereken 9 Trend

03:27


2015'in son günü geldi çattı. 

2016'dan beklentilerimize geçmeden önce bu gece 12'den itibaren hayatımızdan çıkmasını istediğim trendleri yazmak istedim. Listedeki bazı trendleri gerçekten sevmediğim için, bazılarını da artık kabak tadı verdiği için görmek istemiyorum. Bakalım bana hak verecek misiniz?

Sizin en sevmediğiniz 2015 trendi neydi? Yorum olarak yazarsanız çok sevinirim. 
1- Daha reşit olmadan estetik ameliyatlara başlayan Kylie Jenner'a özendirecek her şeyin 2015'te kalmasını hatta çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmasını istiyorum. Takıntılı bir şekilde güzelliğine düşkün bir ergenin bu kadar büyük trend yaratmasını da anlayabilmiş değilim.2- Yine Kardashian-Jenner ailesinin dünyamıza armağanı(!) olan bir trend. 
Kim K ile başlayan "kontörleme" akımı artık kabak tadı verdi. Tamam, yüzünüzü daha ince ve şekilli gösteren bir teknik olabilir ama tüm kadınların tornadan çıkmış gibi gözükmesine sebep olduğu bir gerçek! Bir çılgınlık haline gelen ve palyaçolusu bile yapılan contouring 2016'ya bizimle birlikte girmemeli. 
3- Duckface'li, spor salonunda kas göstermeli, aynalı vs. selfielerin artık sonu gelmeli. Çok farklı bir selfie çekmeyecekseniz ( 3.köprüye tırmanmak gibi.) çekmeyin. Kimse sizin narsistliğinizi görmek istemiyor, ayıp olmasın diye beğeni alıyorsunuz!
4- Ucu sivri bir çeşit silah anlamına gelen stiletto, tırnaklara yakışmıyor. Düşünsenize tırnağınızla birinin gözünü çıkarabilirsiniz. Acilen bitmesi gereken bir trend.
5- 2016 doğallığın yılı olsun lütfen! Dış görünüşüne takıntılı, yapay ve özgüvensiz nesiller yerine doğal, dinamik, donanımlı ve kendinden emin bireyleri aramızda görmek isteriz.
6- Yapaylık gibi tüketim çılgınlığı da 2015'te bitmeli. 
Bir şeyi sadece trend olduğu için satın almak, kıyafet ve aksesuarlara servet harcamak ve marka düşkünlüğü 2016'da görmek istemediğim ve hayatımda yer almayacak akımlar.
7- Eğer Osmanlı dönem dizisinde oynamıyorsanız ve sakalınızı kesmeniz için önünüzde bir engel yoksa 2016'ya hipster sakalı ile girmeyin derim. Karaköy ve Cihangir'de metrekareye 10 hipster düştüğü içn bu trend çok göz yordu, artık veda etme vakti.
8- Tıpkı hipster sakalı gibi "erkek topuzu" diye adlandırılan görseldeki saç modelini o kadar çok gördük ki... Eğer bir Jared Leto değilseniz bu sevdadan vazgeçin!
9- 2016'da görmek istemediğim, listenin son akımı kadın-erkek eşitsizliği ve ayrımı. Kadınlar "hanım" gibi erkekler "adam" gibi davranmak zorunda değil. Başkasının özgürlüğünü ihlal etmediğiniz sürece istediğiniz gibi davranabilmelisiniz. Başkaları için değil kendiniz için yaşayın!

Ayrıca yıl olmuş 2016, artık aşağıdaki gibi çağ dışı cümleler duymak istemiyoruz. 

"Erkek işi o, sen yapamazsın." 
"Kız başına öyle şeylere kalkışma."
"Erkek çocuğu gibi giyinme."
"Kadın dediğin evde börek yapmalı."
vs. vs.

Bir kadın, bir erkeğin yaptığı her şeyi yapabilir! 

..............................................

Umarım 2016 yılı herkesin daha az üzüldüğü -hatta üzülmediği- bir yıl olur. 
Umarım 2016'da insanlar maskesiz dolaşmayı öğrenirler. 
Umarım 2016 yılı insanların kendilerini en iyi ifade ettiği yılların başlangıcı olur. 

Umarım 2016'da sevdiklerinizle olursunuz.

İyi yıllar!

Edit : 2.görselde Countouring değil Contouring yazması gerekiyordu. Yükledikten sonra farkettim. 

You Might Also Like

4 yorum

 1. ahahah bayıldım hepsine :D imzamı altına atıp gidebilirim o derece :D

  YanıtlaSil
 2. Hipster yakışana çok yakışıyor gerçekten o yüzden o konuda bir şey diyemiyorum fakat kalan hepsine kesinlikle katılıyorum. Eklemek gerekirse bence Omre de artık bu yıl olmamalı. Neredeyse herkeste var ve bence artık çok sıkıcı bir hal almaya başladı :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kesinlikle Ombre de bu listede olmalıydı. :) Teşekkürler yorumun için :)

   Sil