albino

Güzellik Kavramını Değiştiren 5 Başarılı Model

06:49


Bu sene New York Moda Haftası'nda güzelliğin dış görünüşten ziyade kalpte olduğunu vurgulandı diyebiliriz.  NYFW kapsamında bu sezon podyumda, tekerlekli sandalyeleri ile kadın modeller, ampute bir erkek model ve Down sendromlu Madaline Stuart vardı.

Aslında güzellik kavramını son birkaç yıldır değiştiren modeller var, iyi ki de var. Madem etiketlerimizle yaşıyoruz bu dünyada, o zaman etrafımızda ve rol model almak için karşımızda farklı etiketlerin olması güzel!

Ezberletilen güzellik normlarını domino taşı gibi yıkan, güzellikleri ve duruşlarıyla fark yaratmış 5 modelden bahsedeceğim bu yazımda.

dijital

Sosyal Medya Ünlüsü Olmak || Instagram'da Takipçi Arttırma Yolları

07:48


Instagram dünya çapında oldukça popüler olan bir sosyal medya platformu bildiğiniz gibi. Şuan 400 milyon civarı kullanıcı bulunuyor. Peki bu kadar kullanıcının arasından sıyrılmak ve Instagram ünlüsü olmak için ne yapmalı?  

Bu yazımda sizlere Instagramda takipçi arttırma yollarından bahsedeceğim.


çağdaş sanat

Çağdaş Sanat || SSM ve Zero Geleceğe Geri Sayım

15:03


Bienal dolasıyla İstanbul sanata doyarken, ben de bayramdan önce üzerimdeki ölü toprağını atıp kendimi Sakıp Sabancı Müzesi'nin cennet gibi bahçesinde buldum. Ama ancak yazma fırsatı buluyorum. Malum yeni blog falan.

2 Eylül'de sergilenmeye başlayan ve 10 Ocak'a kadar sürecek olan Zero'yu çok merak ediyordum, o yüzden sergiyi gezdikten sonra izlenimlerimi yazmak istedim.


Anish Kapoor

Soyut Sanat || Anish Kapoor

10:54

Oscar Wilde'ın bir sözü vardır : " Sanatın gerçekten yansıttığı şey hayat değil,seyircidir." diye. Söz konusu Anish Kapoor' un iç bükey formundaki Sky Mirror eseriyse bu söz kesinlikle çok doğru.


Ashley Olsen

Stil İkonu || Mary Kate & Ashley Olsen Kardeşler

10:49


Full House'la başlayan ünleri aldı başını gidiyor. Sadece aktris değiller hem artık. Büyüdüler ve birer stil ikonu oldular. Tek yumurta ikizi olduklarından mıdır nedir oynadıkları filmlerde de beraber rol aldılar. Şimdi 29 yaşındalar! Yukarıdaki fotoğraf ise geçtiğimiz yıllarda Vogue'nun kapağını süslemişti.


2.55

Zamansız & İkonik Çanta Modelleri

10:45

Merhaba,


Çanta, kadının en güzel aksesuarıdır.Yaşa, kiloya, boya bakmaz. Çanta modanın en özgür seçeneğidir bu yüzden. Ama bazıları vardır ki daha özgürdür. Zamana bile karşı koyan çantalar, moda dünyasının ve çoğu kadının dolabının ya da hayallerinin demirbaşıdır.

Derdimiz zamansa, kalıcılık ve hatta ölümsüzlük sunan çantalar var.

Andy Warhol

Stil İkonu || Edie Sedgwick

10:40


Siyah-beyaz çizgiler, büyük şatafatlı küpeler,elinden düşürmediği sigarası, yanağındaki masum beni, kalın siyah kaşları ve zamanına göre oldukça havalı saçları ile günümüz it-girl tanımını layıkıyla taşıyan biriydi Edie Sedgwick 60'lı yılların başında. 

Annie Hall

Stil İkonu || Annie Hall

10:31
Woody Allen'ın benim için ve dünya için bir klasik haline gelmiş 77 yapımı Annie Hall'u izledim tekrar. Woody Allen'ın alaycı romantizmine bayılıyorum.


Coco Chanel

Moda ve Sanat Kitap Önerileri

10:17

Tekrar merhaba,

Bugün kitaplığımın baş köşesini süsleyen ve ayılıp bayılarak okuduğum moda ve sanat kitaplarımdan bahsedeceğim. Eğer bu konularda kitap önerisi arıyorsan doğru yerdesin!
Bienal

14. İstanbul Bienali

10:15


Bu yıl 14'üncüsü düzenlenen İstanbul Bienali, IKSV ( İstanbul Kültür Sanat Vakfı ) tarafından düzenlenen ve Koç Holding sponsorluğunda gerçekleşen bir sanat organizasyonudur. Kelime olarak yıl aşırı anlamına gelen Bienal, İstanbul'da 2 yılda bir sanatseverlerle buluşur ve şehri sanata doyurur.


Burberry

Güzel Kokmanın Önemi ve Parfüm Önerileri

10:13

Herkese merhaba,

Bugün parfüm hakkında yazmak istedim. Parfüm hakkında birkaç bilgi ve benim severek kullandığım ürünlerin önerisini bulacaksınız bu yazıda. Yazının sonunda ise bir bonus var :)