dijital

Sosyal Medya Ünlüsü Olmak || Instagram'da Like Kasma

09:50

Sosyal medyada takipçileriniz kadar onlardan aldığınız reaksiyon da çok önemlidir. Mesela, Instagram'da fotoğraf başına düşen ortalama like sayınız takipçi sayınızın %10'u olmalı. 10K takipçi sayısı ile fotoğraf başına ortalama 15 beğeniye sahip bir hesap kesinlikle takipçi satın alıyordur diyebiliriz.Tabii artık like da satın alınabiliyor ama yine de en güzeli organik geri dönüşler almak. Bu da aslında o kadar zor bir şey değil.

Bugün sizlere Instagram'da daha çok beğeni almanızı sağlayacak ipuçları hazırladım. Umarım beğenirsiniz.


adaçayı

Eat Clean || Sağlıklı Beslenme Önerileri

08:44

Eat Clean akımı, 2010'lu yılların başından beri süregelen bir akım. Yani temiz ye! Bu akım katkısız ürünler yemeyi ve sağlıklı beslenmeyi teşvik edici bir hayat tarzı aslında. Minimalist yaşam önerileri yazımda bahsettiğim üzere daha huzurlu bir yaşam, hayatınızdaki fazlalıklardan vazgeçmekten geçiyor. Buna yiyip içtiklerimiz de dahil. Bu yazımda her 5 blogger'ın 3'ünün instagramında görebileceğiniz kinoalı tarifler vermeyeceğim. Sağlıklı atıştırmalık diye müsli barlar önermeyeceğim. Ülkemizde yetişen, bolca bulunan ürünlerle sağlıklı beslenme ve sağlıklı atıştırmalık önerilerimi yazdım, umarım beğenirsiniz.

70s

1 Mevsim 3 Stil || Sonbahar Kombinleri

14:40

Depresyon hırkalarının giyildiği, kahve-kitap ikilisinin Tumblr ve Instagram'ı coşturduğu, romantik çiftlerin battaniyelerin altında film izlediği, pencereden uzaklara bakılıp dalınan mevsim sonbahar neredeyse bitiyor. 


Bitmeden içimizde kalmasın dedim, yaklaşan kışa rağmen hala giyilebilecek, farklı stillere hitap eden 3 sonbahar kombini önerisi hazırladım. Umarım beğenirsiniz. 

Bu arada kışlıkları da çıkarmadıysanız artık zamanıdır. Sonuçta Winter is Coming!

fazla eşyalardan kurtulmak

Daha Minimalist Ama Daha Huzurlu Bir Yaşam İçin Öneriler

08:10

Bazen kendinizi boğulmuş gibi mi hissediyorsunuz? Üretkenliğiniz günden güne azalıyor ya da çalışırken odaklanamıyor musunuz? Daha ferah bir güne mi uyanmak istiyorsunuz?


Daha huzurlu ve daha üretken bir hayata sahip olmanız için öğrenmeniz gereken birkaç tüyo var. Bu listeyi sizin için hazırladım. 10 madde ile daha iyi hissetmek için minimalist yaşam önerileri!

1 Parça 3 Stil

1 Parça 3 Stil || Beyaz Gömlek ile Nasıl Kombin Yapılır?

09:22


Geçtiğimiz sene Türkiye'nin en başarılı tasarımcıları ile yaptığım röportajlarda şunu öğrendim :
Temel parçalara yatırım yapmak en iyisi. 

Beyaz gömlek, her kadının gardırobunda olması gereken en temel parça. Hatta farklı modellerle 3-4 beyaz gömlek edinin ve ne giyeceğinizi dert etmeyin.

Bir beyaz gömleğin, farklı stillerde nasıl kombinleneceği üzerine bir yazı yazmak istedim. Umarım beğenirsiniz. 
Geçtiğimiz senelerde yaptığım röportajları okumak için : fatmaizci.com

Aşk-ı Memnu

Moda ile Beslenen Yerli Diziler

21:09

Günümüzde moda sektörünün ne kadar etkili olduğundan bahsetmeme gerek yok. O kadar ki, toplumsal bir uyuşturucu haline gelen televizyon dizilerinde de kendine yer edindi. Hatta bazı dizilerin temel taşı oldu.


3 yabancı ve 3 yerli dizinin modayı ele alış biçimlerini anlattım. Bugün yerli dizileri konu aldım. Moda ile Beslenen Yabancı Diziler yazısını da linke tıklayarak okuyabilirsiniz. Umarım beğenirsiniz.


Adsense

Evden Para Kazanma Yolları

09:10


Çalışmaya bir süre ara mı verdiniz? Ya da ofiste çalışmak yerine evden mi çalışmak istiyorsunuz? Öğrencisiniz ve ekstra gelire mi ihtiyacınız var? 

Sizin evden para kazanma yollarını öğrenmeniz gerekiyor. Bu listeyi sizin için hazırladım. 8 madde ile öğrenciler, ev kadınları ve evden çalışmak isteyenler için bilgelik incileri :

#GoogleKristalde

Kristal Elma Yaratıcılık Festivali || #GoogleKristalde

12:46

Reklam, medya ve iletişim ajanslarının sene boyunca yaptıkları kreatif çalışmaların ödüllendirildiği yarışmaya Kristal Elma denir.

3 gün boyunca onlarca seminer, söyleşi, atölye çalışmasının yapılacağı festivale de Kristal Elma Festivali denir.

Başarılı girişimler, yaratıcı çalışmaların sahiplerinin de konuşacağı bu yılki Kristal Elma teması ise "fame" yani ÜN. 14-16 Ekim 2015 tarihlerinde Uniq İstanbul'da!

Abonesi olduğum birkaç kanalın da #GoogleKristalde etiketi ile paylaştığı canlı yayın tanıtım videosunu gördüm. Ben de hangi kanalların hangi tarih ve saatte yayın yapacağı ile ilgili bir liste hazırlamak istedim.


blair waldorf

Moda ile Beslenen Yabancı Diziler

04:51

Günümüzde moda sektörünün ne kadar etkili olduğundan bahsetmeme gerek yok. O kadar ki, toplumsal bir uyuşturucu haline gelen televizyon dizilerinde de kendine yer edindi. Hatta bazı dizilerin temel taşı oldu.


3 yabancı ve 3 yerli dizinin modayı ele alış biçimlerini anlatacağım.Bugün yabancı dizilerle başlayalım. Moda ile Beslenen Yerli Diziler yazısı da yakında yayında olacak. Umarım beğenirsiniz.


az para ile geçinme

Daha Az Para ile Geçinme Rehberi

03:27


Kazandığınız para ile rahatça geçinemiyor musunuz? Ya da o çok istediğiniz yurtdışı tatiline çıkmak için para mı biriktirmeniz lazım? Öğrencisiniz ve ayın yarısından fazlasında makarna ile mi besleniyorsunuz? 

Sizin daha az parayla geçinme yollarını öğrenmeniz gerekiyor. Bu listeyi sizin için hazırladım. 7 madde ile daha az para ile geçinmek elinizde.

dijital

Sosyal Medya Ünlüsü Olmak || Twitter'da Takipçi Arttırma Yolları

03:35


300 milyonu aşkın aylık aktif kullanıcısı ile Twitter diğer sosyal medya araçları gibi hayatımızın bir parçası. Peki bir tweetinizle binlerce hatta milyonlarca kişiye ulaşma ihtimaliniz olan bu platformda diğer kullanıcıların arasından sıyrılmak ve Twitter fenomeni olmak için ne yapmalı?

Bu yazımda sizlere Twitterda takipçi arttırma yollarından bahsedeceğim.


color sky

Events in İstanbul || Moda ve Sinema Dolu Ekim Ayı

02:12


Sonbaharı sonbahar gibi hissettiren Ekim ayı sonunda geldi çattı. İstanbul uyumaz, İstanbul'da etkinlikler bitmez. Bu ay filmekimi'nin, moda haftasının olduğu ay. Tabii etkinlikler bununla da sınırlı değil, bol bol sinema izleyip kaliteli müzikler dinleyeceğimiz, cool insanlarla tanışabileceğimiz bir 30 gün bizi bekliyor. Ama en önemlisi bu ay Cumhuriyetimizin kurulduğu ay! Şimdiden kutlu olsun!

Sizler için kendi beğenime göre İstanbul'da etkinlikler listesi hazırladım. Umarım beğenirsiniz :)