Film Öneri || En İyİ Animasyon Filmleri

13:44

Animasyon filmlerinin ayrı bir seyirci kitlesi vardır; çocuklardan bahsetmiyorum tabii ki. Çocukların dışında yetişkinlere de hitap ettikleri için seveni çoktur. Ben şahsen fazla animasyon filmi seyretmem. Ama seyrettiklerimin içinde bende her zaman yeri ayrı olan bir kaç tanesini paylaşmak istedim.Siz aşağıdaki filmleri izlediniz mi? Ya da bunların dışında sevdiğiniz animasyonlar neler? Yorumlarınızı bekliyorum.


Frozen 

2 Oskar ödüllü, favorim olan animasyon ile başlamak istedim. Frozen, mutlu son için bir prens gerekmediğini anlatan tek Disney filmi.Bence bu yüzden animasyon filmleri arasında da önemli bir yere sahip. İki kız kardeşin birbirlerine olan sevgisinin ne kadar güçlü olabileceğini öğrendiğim bu animasyonun soundtrack'ını da çok seviyorum. Dinlemek isterseniz diye aşağıya bıraktım.


Inside Out

Keyifsiz bir anımda izlediğim ve izlediğimde bende gerçekten çok güzel duygular uyandıran bu animasyonu da izlemenizi öneririm. Ayrıca kurgusunu da çok başarılı buldum. Sonuçta küçük bir kızın kafasının içinden geçenleri, hissettiği duyguları kim merak etmez ki.


The Lion King

Benim için animasyon dalında Frozen ile yarışabilecek tek filmdir. Aslan Kral, bir animasyon için oldukça duygusal; ayrıca kim olduğumuzu, nereden geldiğimizi, sahip olduğumuz gücü unutmamamız ve mücadele etmemiz için bizi teşvik edecek bir yapım. Defalarca izledim ve tekrar izlemekten de sıkılmam. The Tokens tarafından seslendirilen efsane soundtrack'ı da buraya bırakıp gidiyorum.


Hakuna Matata!

Film Gurmesi kategorisi altında hangi tür film önerileri görmek istediğinizi de yine yorum olarak yazabilirsiniz. 

You Might Also Like

2 yorum

 1. Inside Out'ın senaryosu çok hoşuma gitmişti, çok yaratıcı bulmuştum. Let It Go şarkısını da severim ama bence Idina Menzel şarkıyı daha güzel yorumlamış.

  Benim en sevdiğim animasyon filmi Mary And Max. çocuklara değil tamamen yetişkinlere yönelik, çok hüzünlü bir film. Tavsiye ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mary and Max'i izlenecek filmler listeme yazıyorum o zaman. Yorumun ve önerilerin için teşekkürler :)

   Sil