App Öneri || Duolingo

12:38

Günümüz global dünyasında yabancı dil bilmek bir ayrıcalıktan ziyade bir ihtiyaç olmaya başladı. 
En basitinden bir şeyi googlelarken bile İngilizce terimler kullanıyoruz. İngilizce'nin dışında 2. ve 3. yabancı dil bilmek ise başka kültürleri tanımak, ufkumuzu genişletmek ve kendimizi geliştirmek açısından oldukça önemli.


Dil öğrenmek için çeşitli kurslara gidebilirsiniz. Online dersler alabilir ya da Youtube videoları izleyebilirsiniz. Ya da bugün App Öneri postuyla sizlerle paylaşmak istediğim dil öğrenme uygulamasına bir şans verebilirsiniz; Duolingo!
Duolingo nedir?

Duolingo, bir dil öğrenme aplikasyonu. Eğer Türkçe giriş yaparsanız İngilizce ve daha birkaç dili öğrenebiliyorsunuz. İngilizce giriş yaparsanız da daha fazla dil öğrenme seçeneğiniz oluyor. Yani, tüm dünya dillerine ulaşabiliyorsunuz.

Duolingo uygulamasını bu kadar iyi yapan ne?

Duolingo, diğer uygulamaların aksine gerçekten dil öğretmek için bilimsel yöntemlerle tasarlanmış.  Basit bir dizayna ve kolay kullanıma sahip olan uygulama, çevremde dil öğrenmek isteyen herkese önerim oldu bu güne kadar. O yüzden burada da paylaşmak istedim.

Bu uygulama sayesinde kısa kısa bölümlerle, oyun oynar gibi seçtiğiniz dili yazabiliyor, okuyabiliyor, telaffuzlarını öğrenebiliyorsunuz. Eğer her gün yarım saat ayırabilirseniz gerçekten kısa bir sürede sonunda ne kadar ilerlediğinizi fark edeceksiniz.

Ayrıca uygulama ücretsiz olmasına rağmen kesinlikle reklam içermiyor, 
bu da çok büyük bir artı bence.

Nerede bulurum?

Bu uygulama hem Apple hem de Android cihazlara uyumlu. 
Yani App Store ve Google Play Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz. 
Ayrıca PC kullanıcıları da web sitesi üzerinden kullanabilirler.

Umarım faydalı bir öneri olmuştur. Siz de favori uygulamalarınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

You Might Also Like

1 yorum