Events in İstanbul || Sanat Dolu Şubat Ayı

15:55

Ocak ayı beklediğimizden daha soğuk ve karlı geçtiği için evlerimize kapanmış olabiliriz. Ama neyse ki Şubat ayında güneş bize yüzünü gösteriyor ve şehir ajandamızı dolduracak etkinliklere ev sahipliği yapıyor.Bu aya özel yepyeni etkinliklerin yanında Ocak ayında gidemediğimiz, Şubat'ta da kaçırmamamız gereken sergilere de yer veriyor olacağım. Ben daha çok sinema, sanat ve konser gibi kültürel etkinliklere katıldığım için her ay onlar hakkında yazıyorum. Dijital Turta'da görmek istediğiniz diğer etkinlik türlerini de yorum olarak yazabilirsiniz. Ayrıca Şubat ayında gitmeyi planladığınız, gitmek istediğiniz etkinlikleri yine yorum yazarak benimle paylaşabilirsiniz.


SİNEMA


Başka Sinema

Geçen ay hava muhalefeti ve iş değişikliğim sebebiyle kültürel etkinliklere pek vakit bulamadım. Her ay bir sürü festival ve sanat filmlerinin gösterime girdiği Başka Sinema bu ay Oscar'a aday filmlerle dolu programıyla karşımızda.Başka Sinema filmleri, Dijital Turta Etkinlik Rehberi'nin demirbaşı niteliğinde. Bu ay izlemek istediğim filmler ise şöyle :


  • Labyrinth of Lies ( Almanya'nın Oscar adayı )
  • Youth ( En iyi şarkı dalında Oscar adayı, Great Beauty'nin yönetmeni Paolo Sorrentino filmi )
  • Suffragette
  • Louder Than Bombs ( Bir çok ödül almış, Norveç yapımı başarılı bir festival filmi )
  • 45 Years (Oscar adayı)
  • Look of Silence (Oscar adayı)
  • When Marnie Was There (Oscar adayı)


The Revenant

Çok konuşulan The Revenant filmi Leonardo Di Caprio'ya Oscar ödülü kazandırabilecek mi? Konusu çok ilgimi çekmemesine rağmen sırf bu yüzden izlemek istiyorum.

İftarlık Gazoz

Yönetmenliğini Yüksel Aksu'nun üstlendiği İftarlık Gazoz filminin fragmanı çok hoşuma gitti. Cem Yılmaz'ı hem oyuncu, hem de yönetmen olarak izlemeyi seviyorum. Başrolde oynadığı bu filme de en yakın zamanda gitmeyi planlıyorum.

Oscar Ödül Töreni

Oscar'a aday olan filmler ve oyuncuların çoğunun "beyaz" olması nedeniyle bu yıl oldukça eleştirilse de her yıl merakla beklediğim bir ödül töreni. Siz 28 Şubat'ta Oscar Ödül Töreni'ni izleyecek misiniz?SERGİ
Oda

Sade Kolektif'in Pera'da Sanat projesi kapsamında sergilenen Oda sergisinde; Candan İşcan, Ekin Su Koç ve Mert Özgen'in eserleri yer alacak. 5 Şubat'a kadar The Marmara Pera Sergi Salonu'nda ücretsiz gezilebilecek.


Multiple Existence 

Ali Omar, Angela Bucarelli, Jenny Eichler, Lithian Ricci, Marco Veronese, Pauline Legrand, Tom Whitty ve Yannick Belley'nin eserlerininden oluşan karma sergiye Odeabank'ın sanat girişimi O'Art ev sahipliği yapıyor. Sergi 21 Şubat'a kadar ücretsiz gezilebilecek.


Görünenin Ardındaki

Borusan Contemporary Perili Köşk'te Eylül'den beri sergilenen sergi 21 Şubat'ta son bulacak. Christiane Paul'un küratörlüğünü üstlendiği "Görünenin Ardındaki" artan yabancılaşmayı ve güven eksikliğini konu alıyor.


Babaların Elbisesi Hep Gri Mi Olur?

Beyoğlu'nda meşhur Mısır Apartmanı'nda yer alan çağdaş sanat galerisi Galeri Zilberman, Aylin Tekiner'in 80'ler darbe dönemine odaklandığı "Babaların Elbisesi Hep Gri Mi Olur?" adlı sergisine 5 Mart'a kadar ev sahipliği yapacak.


ŞUBAT BİTMEDEN KAÇIRMAYALIM!Gelecek Queer
Son gün : 7 Şubat
Yer : Cihangir Ark Kültür

Monochrome
Son gün : 13 Şubat
Yer : Akbank Sanat

Ressam Sabiha Rüştü Bozcalı 
Son gün : 14 Şubat
Yer : Salt Galata

Şam'da Kayısı 
Son gün : 21 Şubat
Yer : Salt Galata

Yukarıdaki sergiler hakkında bilgi almak için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

http://dijitalturta.blogspot.com.tr/2016/01/events-in-istanbul-ocak.html


Bu Bir Aşk Şarkısı Değil 
Son gün: 7 Şubat
Yer : Pera Müzesi

Üryan, Çıplak, Nü
Son gün : 7 Şubat
Yer : Pera Müzesi

Bim Bam Bom Çarpınca Kalp
Son gün : 28 Şubat
Yer : Arter

The Art of Banksy
Son gün : 29 Şubat
Yer : Global Karaköy

Yukarıdaki sergiler hakkında bilgi almak için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

http://dijitalturta.blogspot.com.tr/2015/12/events-in-istanbul-aralik-2015.html


KONSERSelami Şahin

Arabesk fantazi müziğin efsanevi seslerinden Selami Şahin, 26 Şubat Cuma akşamı Jolly Joker İstanbul'da sahne alacak. Hala deli, hala sevdalı olanlara duyrulur.

Ümit Besen

Yaralı kalplerin adamı Ümit Besen de 27 Şubat akşamı Kadıköy Sahne'de sahne alıyor.

Bu ay yeni yetme histerik müzisyenlerden yorulanlar için öneride bulunmak istedim. Acı çekecekseniz adam gibi çekin! Selami Şahin mi, Ümit Besen mi? Siz hangisini kendinize daha yakın buluyorsunuz?


DİĞER

Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar Zirvesi

En sevindiğim şeylerden biri de çevremde güçlü kadınlar görmek!  Bilim, teknoloji ve iş dünyasının lider kadınlarını buluşturan bu zirveye katılmayı gerçekten çok istiyorum. 27 Şubat'ta Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek etkinliğe Facebook'taki sayfalarından göz atabilir ve katılmak için başvuru formu doldurabilirsiniz.

You Might Also Like

0 yorum