App Düello || Getir mi? Kapgel mi?

11:02


Günümüzün çalışan ve yoğun insanı, internetten alışveriş yapmayı çok sevdi. Çünkü ya alışverişe çıkacak vakti yoktu, ya da bu vakti kendine ayırmayı tercih ediyordu. O yüzden hızla büyüyen online alışveriş sektörü, dijitalin evrilmesiyle yavaş yavaş alternatif üretmeye başladı.Eminim siz de akşam eve geldiğinizde alışveriş poşetinizin kapınızda belirmesini istemişsinizdir. İşte bu durumda kullanabileceğiniz iki alternatif hakkında yazmak istedim : Getir ve Kapgel!

Getir!

"Getir de getirelim" sloganı ve reklamları ile aklımızda ve hayatımızda hemen yer etti. Geçen yazdan beri bir çok defa kullandığım Getir; kuryelerin hızı, destek hattı gibi konularda gerçekten çok iyi. 

Kapgel! 

Uygulama adından da anlaşılacağı gibi sizin yerinize sanal bir asistanın, alışverişi yapıp geldiğini düşünün. Henüz kullanma şansım olmadı, geçen ay indirmiştim tabletime. Geçen aydan bu aya çok daha geliştiğini gördüm.

Ortak noktaları neler?

İkisi de isteğe bağlı eve teslim yapan uygulamalar.

Farkları ne?

Getir, getirmelerini istediğiniz ürünleri kendi depolarından/stoklarından getiriyor. 
Daha çok yeme-içme ürünleri bulabileceğiniz Getir'de, aynı zamanda moda dergisi, iPhone şarjı, kedi maması, Camsil gibi ürünler de bulunabiliyor.
Ürünlerin fiyatları ortalama satış fiyatlarından biraz daha yüksek olsa da extra hizmet bedeli almıyorlar.

Kapgel ise muhitinizdeki mağaza veya restoranlardan istediklerinizi kapıp geliyor. Muhitinize göre değişse de giyimden kahveye geniş bir yelpaze mevcut. Ayrıca sizin için kuru temizlemeciden takım elbisenizi bile alabiliyor. 
Bu ürünlerin fiyatları için ne kadara satılıyorsa o kadar ödüyorsunuz ama yanılmıyorsam her siparişte 5 TL hizmet bedeli ödemek gerekiyor.

Eksileri neler?

Getir'de stoklarda her zaman yeterli ürün bulunmayabiliyor ya da çabuk bitiyor. 

Kapgel'de genelde akşam 8'den sonra sipariş vermek imkansız, çünkü mağaza/dükkan'ların çalışma saatleri içinde sipariş verebiliyorsunuz.

Son Söz

Ben Kapgel'i henüz kullanmadığım için bir şans vermek ve bu düelloda taraf seçmemek istiyorum. Sizin tercihiniz hangisi? Yorum olarak yazarsanız sevinirim.

You Might Also Like

1 yorum

  1. böyle sitelirin olduğundan bihaberdim gerçekten de güzel bir hizmet yapmışlar en yakın zamanda denemeyi düşünüyorum.

    YanıtlaSil