App Öneri || Pokemon Go

04:24

Eğer 90'larda çocuk olmuşsanız, o zamanlar ayıla bayıla izlediğiniz çizgi film Pokemon'un oyununu ve dünyayı nasıl etkisi altına aldığını biliyorsunuzdur. Tüm dünya son günlerde Pokemon Go oyununu konuşuyor.


Bugün konuya tamamen yabancı olanları sosyal ortamlarda muhabbet dışı bırakmayacak kadar konuya özet bir giriş yapacağım.

Pokemon Go oyunu hakkında eklemek istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

POKEMON GO nedir?

Pokemon Go, Pokemon çizgi filminden uyarlanarak mobil cihazlar için tasarlanmış, konum bazlı bir sanal gerçeklik oyunudur.

POKEMON GO oyununu bu kadar iyi yapan ne?

Pokemon Go, öncelikle 90'larda çocuk olan, şimdinin yeni yetişkinleri Y kuşağını hedef alıyor. Bu yüzden çıktığı ilk günden itibaren internet üzerinden bir fenomen haline gelmiş durumda. 

İkinci olarak bu oyun diğer bilgisayar ya da mobil oyunlar gibi sizi saatlerce oturduğunuz yere çivilemiyor. Harita sistemi sayesinde evinizden çıkarıp sokak sokak gezerek Pokemon avlamanız gerekecek. Bunu da mobil cihazınızın GPS'i sayesinde yapıyor.

Şehrinizdeki, sokağınızdaki hatta evinizdeki pokemonları yakalamaktan keyifli ne olabilir ki? :)

Oyunda işinize yarayacak bir kaç anahtar kelime

PokeBall : Pokemonları yakalamak için kullanacağınız Poke topu.

PokeStop : PokeBall'ları elde etmek için bulmanız gereken özel duraklar

PokeGym : Pokemon savaşlarının yapıldığı yer. Diğer oyuncuların pokemonları ile yarışabilir, kazanırsanız onları da koleksiyonunuza katabilirsiniz.

Nerede bulurum?

Bu uygulama hem Apple hem de Android cihazlara uyumlu. 
Yani App Store ve Google Play Store'dan indirebilirsiniz.Ama henüz değil, çünkü oyun sadece ABD, Yeni Zelanda ve  Avustralya için resmi olarak yayınlanmış durumda. Ama bu tüm dünyanın oyunu indirip oynamasına engel değil.

Pokemon Go'yu nasıl indirebilirim?

IOS uyumlu cihazlara oyunu indirebilmek için yeni bir Apple kimliği yaratmanız ve ülkenizi ABD, Yeni Zelanda ya da Avustralya olarak göstermeniz gerekiyor.

Android işletim sistemli mobil cihazlarda ise Pokemon Go APK dosyasını indirmeniz ve kurmanız gerekiyor. Daha sonra güvenlik ayarlarınızdan "Bilinmeyen Kaynaklara İzin Ver"i aktif hale getirdikten sonra oyunu oynayabiliyorsunuz.

Uyarı !

Pokemon Go bir sanal gerçeklik uygulaması olduğu için, 90'larda Pokemon'u yasaklatan o çocuk gibi, kendinizi çok kaptırmamanızı öneriyorum. 

Ayrıca oyunu oynarken trafik ve güvenlik kurallarını ihlal etmeyiniz. 

You Might Also Like

2 yorum

  1. inanılmaz bir oyun bende sabırsızlıkla bekliyordum umarım anlattığınız gibi telefonuma indirmeyi becerebilirim :D

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yorumunuz için teşekkürler, şimdiden iyi eğlenceler o halde :)

      Sil