Digi-Mag || Snap Çeken Güneş Gözlüğü Spectacles

13:06

Dijital dünyadaki gelişmeler beni çok heyecanlandırıyor. Takip ettiğim site, blog ve kanallarda gün içinde bir çok dijital yenilik görüyorum ve bunları çevremdekilere anlatıyorum. Hal böyle olunca Dijital Turta'nın adının hakkını vermek lazım diye düşünerek, yaratıcı teknolojik ürünleri sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu serinin adı "Digi-Mag". Ve bu serideki ilk yazımı Spectacles üzerine yazmak istedim.


Çocukluğundan beri miyop bir insan olarak hep gözlüklerimle fotoğraf ve video çekme hayali kurmuşumdur. Görünen o ki bu konuda yalnız değilmişim :)
Harika filtreleri dışında Snapchat'i sevmek için bir nedenim daha oldu. Snapchat, ilk donanım ürününü tanıtarak sadece bir uygulamadan fazlası olduğunu gösterdi, 10 saniyelik video snapler atmaya imkan sağlayan güneş gözlüğü tasarımını tanıttı.


Mavi, mercan kırmızısı ve siyah cam seçenekleriyle sonbaharda şarj kablosu ve kutusuyla beraber Amerika'da satışa sunulacak olan Spectacles güneş gözlüklerinin fiyatı 130 $ olacak. Türkiye'ye ne zaman gelir ve ne kadar fiyatla satılır, şuan bilmiyoruz tabii.


Tek bir butona basıp çektiğiniz snapleri otomatik olarak "Anılar" bölümüne kaydetmenizi sağlayacak gözlükleri bu kadar havalı yapan şey ise kelimenin tam anlamıyla "kendi gözümüzden" dünyayı takipçilerimize sunma imkanı.

Google Glass, Virtual Reality (Sanal Gerçeklik) gözlüklerinden sonra sosyal medyaya özel olarak tasarlanan ilk gözlük Spectacles da çıktığına göre sırada ne var? Gelecekte bizi neler bekliyor, çok merak ediyorum. Siz hangi çocukluk hayalinizin teknoloji sayesinde gerçek olmasını isterdiniz? Postun yorum yazarsanız sevinirim.You Might Also Like

4 yorum