APP Öneri || Fit 365

07:59

Sağlıklı yaşam son zamanlarda oldukça yükselişe geçen bir yaşam tarzı. İşinin gücünün yanında sporunu yapanlara, sağlıklı beslenenlere hayretle bakmamak ise elde değil. Durum böyle olunca, her şeyin bir uygulaması olduğu gibi, sağlıklı yaşam için de bir sürü uygulama var. Mesela benim telefonumda toplamda sağlıklı beslenme takvimi tutan, adım sayan, yoga tutorialları yayınlayan 20 tane uygulaması var. Ama ilk defa gerçekten işe yarayan bir uygulama buldum: Fit 365!
Fit 365  nedir?

Fit 365, Mobifique Yazılım ve Reklam Teknolojileri Şirketi tarafından geliştirilen 
bir kilo kontrolü mobil uygulaması. Uygulamanın dili Türkçe.  

Fit 365 uygulamasını bu kadar iyi yapan ne?

Her şey!
Fit 365 ile kendinize bir hedef belirliyorsunuz (Mesela 10 kilo vermek istiyorum gibi). Sonra size her gün kaç kalori almanız gerektiğini, bunun yüzdelik olarak karbonhidrat-protein-yağ dağılımını, günlük içmeniz gereken su miktarını, yürümeniz gereken yol miktarını uygulama söylüyor. 

Gün içinde öğünlerinize ne yiyip içtiğinizi not alarak, kaç kalori aldığınızın takibini tutabiliyorsunuz. 
Yine aynı şekilde günlük hareketinizi adım ve km cinsinden görebiliyor ve bu hareketin kaç kaloriye denk geldiğini de öğrenebiliyorsunuz. 

Uygulamanın gün içinde size vicdan azabı gibi bildirimler göndererek su içmenizi, 
hareket etmenizi hatırlatması da cabası. 
 
Nerede bulurum?

Bu uygulama sadece Apple cihazlarla uyumlu. 
App Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz. 


NOT: 
Kilo vermek ve almak için öncesinde doktorunuza başvurmanızı öneririm.

Umarım faydalı bir öneri olmuştur. Siz de favori sağlıklı yaşam uygulamalarınızı yorum olarak yazabilirsiniz.

You Might Also Like

6 yorum

 1. Android için de olaydı, iyiydi.

  YanıtlaSil
 2. Benimde kullandığım bir uygulama.Çoğu değer çok güzel tutuyor ve kendinizi takip etmek için müthiş bir şey özellikle kontrolsüz beslenenler için:)
  Android için myfitnesspal uygulaması var sanırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Adım sayması da çok başarılı bence. Diğer uygulamayı hiç duymamıştım ama ona da bir göz atacağım. Yorum için teşekkürler :)

   Sil
 3. Ben adımsayar olarak Samsung Health programını kullanıyorum. Kaç adım attın, ne kadar süre yürüdün, kaç kalori yaktın vb. hepsini gösteriyor. Kendine hedef belirleyip hedefini gerçekleştirdikçe ödül kazanıyorsun. insanı yürümeye motive eden bir uygulama.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tarz sağlıklı yaşam mobil uygulamaları inanılmaz popüler hale geldi. Samnsung Health'in iyi bir uygulama olduğunu duymuştum, ama kullanma fırsatım olmadı henüz. Teşekkürler yorumunuz için :)

   Sil