9 Madde ile Sosyal Medyada Aşk Nasıl Yaşanır?

02:00

Evet, Sevgililer Günü'ne özel içerik!
Sevgililer Günü klişeleriyle dalga geçmek gibi bir klişe yapmayacağım.

Kendi gözlemlerimle sosyal medyada sevgili olmak, aşık olmak hakkında yazdım. Umarım beğenirsiniz.Yeni Bir İlişkiyi Sosyal Medyada Duyurmak

Yeni başlayan ilişkiyi dosta düşmana duyurmak için seçilen yöntem.

Öncelikle hayatınıza yeni biri girdiğinde bunu illa ki sosyal medyada duyurmak zorunda değilsiniz. Ama sosyal medya hesaplarınızda, hayatınızda olup bitenleri sıklıkla paylaşıyorsanız veya yeni ilişkiniz hakkında da oldukça heyecanlıysanız, neden olmasın? İlk önce partnerinizle bu durumu konuştuğunuza ve aynı şeyi istediğinize emin olun.

Sosyal medyaya çift olarak kendinizi duyurduğunuzda ise "ay bebeğim, çok yakışıyorsunuz!" veya "darısı başıma" gibi yorumlar okumaya, akrabalarınızın da o fotoğrafı görüp bayram ziyaretlerinde sizi darlamasına ve nazar faktörüne hazır olun.


Bay/Bayan Gizemli'yi Oynamak

Hepimizin sosyal medya hesaplarında "çok özel birinden" mesajıyla paylaşılmış bir çiçek buketi fotoğrafı paylaşan, mum ışığında yemek masası snapleri atan bir arkadaş mutlaka vardır. Ve genelde detayları öğrenmek için DM attığınızda, dil çıkaran bir emojiyle cevap verirler. İşte o arkadaş olmayın! Çünkü herkes bu gibi postların eski sevgilileri kıskandırmak için yapıldığını bilir.

Sevgiliyle Ortak Sosyal Medya Hesabı Açmak

Bu konuda çok doluyum! Biriyle sevgili olmak, zamanla eriyip tek bir birey olduğunuz anlamına gelmiyor. İkinizin de ayrı birer kimlik numarası olduğuna göre, iki farklı insansınız demektir.

Ortak sosyal medya hesabı açan veya birbirlerine şifrelerini veren çiftler hakkındaki yaygın düşünce ise, birbirlerine neden kadar güvensiz oldukları oluyor.

Bir kere başıma şöyle bir olay gelmişti: Yakın bir arkadaşımla Facebook Messenger'dan konuştuğumu zannederken aslında erkek arkadaşıyla konuşuyormuşum! Hayır yani, ne gerek var böyle şeylere!


"Mükemmel Çift" Pozları Paylaşmak

Sevgilinizle mutlu bir anınızı sosyal medyada paylaşmanın hiçbir kötü yanı yok tabii ki. Arkadaşlarımızın mutlu olduğunu görmek de mutluluk verici. Ama abartmayın! Sosyal medya hesaplarınız sevgiliniz ile mükemmel çift fotoğraflarıyla doluysa, ilişkiniz için değil ama kendiniz için, durup bir düşünme vakti gelmiş demektir. Bunun adına da İlişki Bağımlısı Öz Saygı deniyormuş, ben değil araştırmalar söylüyor.

http://www.albright.edu/news/releases/july/FBSelfEsteem

Ayrıca sosyal medyada, hayatımızı olduğundan daha iyi göstermeye çabamızı düşünürsek, minnoş bir çift fotoğrafı paylaşmak için ilişkinizdeki sorunları göz ardı etmeyin.

Ayrılığı Sosyal Medyada Duyurmak

Kimseye bir açıklama yapmak zorunda değilsiniz. Ayrılığınızla ilgili hiçbir şey görmek istemiyorsanız paylaşmayabilirsiniz. Ya da sosyal medyayı bir destek sistemi olarak kullanıyorsanız ve arkadaşlarınızdan "sen daha iyilerine layıksın!" gibi yorumlar okumak egonuza iyi gelecekse, paylaşabilirsiniz. Tamamıyla size kalmış bir karar. Ama paylaşmadan önce, karşı tarafa zarar verecek bir şey söylemediğinize emin olun, bir yorum uğruna çirkinleşmek gerekmez.


Eski Sevgilinizle Olan Fotoğrafları Silmek

Eskiden fotoğrafları yırtıp atma olayı vardı, şimdi de sosyal medyada paylaştığınız fotoğrafları silmek var.

Fotoğrafları silmeden önce ayrılığınızın üzerinden bir süre geçmesini bekleyin ve ne hissettiğinizi görün. Eğer ayrılığı atlattıysanız, güzel bir anı olarak hayatınızda kalması o kadar da kötü bir şey olmayabilir. Ama onun fotoğraflarını görmek canınızı yakıyorsa, hiç durmayın, silin.

Eski Sevgiliyle Sosyal Medyada Arkadaş Kalmak

Eğer eski sevgilinizin hayatına devam ettiğini görmek sizi üzüyorsa, sosyal medyada arkadaş kalmamak en iyisi. Ama eğer ikiniz de arkadaş kalmayı istiyorsanız, o zaman takip listenizde kalmasında bir sakınca olmayabilir.Deep Like Durumuyla Başa Çıkmak

Stalkladığınız birinin çok eski bir fotoğrafını yanlışlıkla beğendiğiniz o durumu ifade eden bir terim var, buna Deep Like deniyor.

Deep Like sanırım sosyal medyanın en zalim tarafı. Eğer birini liseden kalma fotoğraflarına kadar stalklayıp bir de yanlışlıkla beğendiyseniz, karşı tarafa "gizli gizli fotoğraflarına bakıyorum" mesajı vermişsiniz demektir. Böyle bir dumur olmuşluğun karşısında artık yapılacak fazla bir şey yok, bari arkasında durun, like'ınızı geri almayın.

Sosyal Medyada Flörtleşmek

Üzerinde çok düşünmeyin! Hoşlandığınız kişinin Instagram'ına gidin, bir kaç fotoğrafını beğenin ve size like'larıyla karşılık verip vermeyeceğini bekleyin. Eğer hislerinizi açık açık göstermek istiyorsanız, birkaç hafta öncesinin fotoğraflarını da beğenebilirsiniz.

Umarım eğlenceli bir içerik olmuştur. Siz yukarıdakilerden hangisini ya da hangilerini yapıyorsunuz? Yorum olarak yazarsanız sevinirim.

Hatırlatma!

Bu içeriğin eğlence amaçlı olduğunu unutmayın, ben bir ilişki uzmanı değilim. Benim tavsiyelerime göre hareket etmek zorunda değilsiniz. 

Hala burada mısınız?

O zaman izlemek isterseniz diye şu film önerilerini de aşağıya bırakıp gidiyorum.

Tüm Zamanların En Romantik 30 Filmi


You Might Also Like

0 yorum