Turta Design Market || Soya Mumu Almak İçin 5 Neden

04:34

Sıradan parafinli mumlar yerine soya mumu tercih etmemiz için bir çok sebebimiz var!Sadece elektrikler kesildiğinde mum yakanlardan mısınız? Yoksa koltuğunuza uzanıp kahvenizi yudumlarken veya güzel bir kitap okurken mum yakıp evinizin atmosferini değiştirmek isteyenlerden misiniz?

Özellikle doğanın doğal kokularına sahip mumları yakarak, kendinizi şımartıyorsanız bu post ilginizi çekecektir. Bugün parafinli mumlar yerine neden soya mumu tercih etmemiz gerektiğini yazmak istedim. Çünkü çok geçerli sebeplerim var!
1) Soya mumları doğaldır.

Parafinli mumların hammaddesini gaz yağı oluşturur ve gaz yağı ise petrol kaynaklı bir malzemedir. Soya mumları ise soya yağından yapılır yani hammaddesi bitkiseldir. Bu yüzden doğada da çözünebilir, geri dönüşümü yapılabilir.2) Soya mumları daha uzun süre yanar.

Parafinli mumlar daha ucuz olabilir ama doğal olmadıkları gibi, aynı zamanda daha çabuk yanıp tükenirler. Yani işin ucuzuna kaçtığınızı düşünüyorsanız, bir daha düşünün!

3) Soya mumları is yapmaz.

Evinizin havasını değiştirmek için yaktığınız mumların çoğu aslında uzun vadede evinizi is yapıyor. Soya mumlarında ise böyle bir endişeniz olmaz.


4) Soya mumları zehirli değildir.

Atmosfer kasacağım diye kendimizi zehirlemenin anlamı yok. Parafinli mumlar sadece is yapmakla kalmıyor, aynı zamanda çoğu kanserojen madde de içeriyor ve yaktığınızda soluğunuz havaya karışarak insan ve hayvan sağlığını tehdit ediyorlar. Soya mumları ise bitkisel hammaddelerinden dolayı böyle bir tehlikeyi en aza indiriyor.
5) Soya mumlarının kokusu daha yoğundur.

Parafinli mumlara kıyasla daha düşük erime noktaları olduğu için ve içinde daha az kimyasal olduğu için soya mumlarının kokusu daha iyi hissedilir.

Peki bu soya mumlarını nereden bulacağız diyorsanız dijitalturta.com'un tasarım marketi Turta Design Market'e uğramadan geçmeyin.

Cam kavanozlar içinde vanilya ve çam kokusu seçenekleriyle soya mumları satışta.

Aşağıdaki linkten veya anasayfanın sağ tarafında yer alan linkten ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Turta Design Market

You Might Also Like

4 yorum

 1. bloguuzu yeni keşfettim bende beklerim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, ben de takipteyim :)

   Sil
 2. Sizi takipteyim bana da beklerim sevgiler;)
  www.guzelvekulturlu.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, ben de takipteyim :)

   Sil