Yabancı Dizi Önerisi || Sweet / Vicious

09:58


Son zamanlarda en etkilendiğim, en severek izlediğim dizi Sweet/Vicious oldu. 


Geçenlerde yeni bir dizi arayışına girdiğimde başladığım 
bir diziden bahsetmek istiyorum bugün; 
Sweet / Vicious. Eğer siz de bu diziyi takip ediyorsanız, favori karakterinizi yorum olarak yazarsanız çok sevinirim.

Gelelim diziyi neden bu kadar çok sevdiğime!

2016 Kasım'da MTV'de ilk bölümü yayınlanan dizi, 10 bölüm yayınlandıktan sonra sezon finali yaptı. Dizinin 2. sezona devam edip etmeyeceği ise henüz belli değil. Bu kadar güzel bir diziyi yayından kaldırmazlar umarım.

Dizinin başrollerini Eliza Bennett (Jules Thomas rolünde) ve Taylor Dearden (Ophelia Mayer) paylaşıyor. Konusu ise oldukça etkileyici. Üniversite öğrencisi Jules, en yakın arkadaşının erkek arkadaşı tarafından tecavüze uğrar. Bunu kimseye söylemez ama içindeki öfkeyi kampüsteki diğer tacizcileri/tecavüzcüleri döverek ve onlara göz dağı vererek gidermeye çalışır. Bu sırada Ophelia ile tanışırlar ve bu yasa dışı kahramanlığa bir takım olarak devam ederler.Dizinin en etkilendiğim kısmı ise cinsel istismara uğrayan öğrencilerin neler yaşadıklarını çok başarılı bir şekilde izleyiciye yansıtmaları. Amerika'da özellikle zengin beyaz erkeklerin tecavüz ve tacizden nasıl paçayı sıyırdıklarını da trajikomik bir şekilde eleştiriyor.

Ataerkil düzen, nerede olursa olsun, suçu ne olursa olsun, erkekleri koruyor ve kadınları ezmeye devam ediyor. Buna bir son vermek ise kadınların birlik olmasından geçiyor. Küçük bir spoiler olacak ama dizinin ilerleyen bölümlerinde bunu da görüyoruz.


Diziyi bir cümlede özetlemek gerekirse, toplumsal konulara değinen, zaman zaman komik, zaman zaman dokunaklı, milenyum gençlerinin hoşuna gidecek türden bir kampüs dizisi.

Aşağıdaki yazılar da ilginizi çekebilir:

Tüm Zamanların En İyi 14 Yabancı Dizisi

En Cool 13 Gençlik FilmiYou Might Also Like

1 yorum