Mekan Öneri || Akaretler'de Bir Kitap Cafe: Minoa

18:38

Hayatınızın vazgeçilmezlerinden biri kitapsa, muhtemelen sizin de hayallerinizden biri, bir gün bir kitap cafe açmaktır. Değil mi? 
Bir süredir İstanbul Etkinlik Rehberi serime ara verdim, fark ettiyseniz. Bunun sebebi ise ülkemizin geçirdiği gergin günlerdi. Hemen hemen her gün patlayan bombalardan sonra ben de dahil olmak üzere, insanların zorunlu olmadıkça sokağa çıkmaktan korktuğuna tanık oldum. Üzerine seçim stresi de eklenince kendimde o motivasyonu bulamadım açıkçası. 

Bugün ise farklı bir konsept ile, şehri keşfetmeye ve beğendiklerimi sizinle paylaşmaya kaldığım yerden devam edeceğim. "Mekan Önerisi" başlığı altında Dijital Turta'da yazdığım ilk yazım bu. Umarım beğenirsiniz. 

Siz de favori mekanlarınızı yazının altına yorum olarak yazabilirsiniz. Böylece ben de yeni yerler keşfetmiş olurum. Minoa Cafe, başlıktan da anlayacağınız üzere, hem kitabevi hem de cafe. 

Kapıdan girer girmez, kitapların arasında kaybolmaya hazır olun. Yerli ve yabancı yazarların kitaplarını bulabileceğiniz, hem giriş katını hem de alt katı kapsayan oldukça tatmin edici bir kitabevi. Bence hemen oturmadan önce burayı gezin. İlgi alanınıza göre bir kitap mutlaka bulacaksınız. Alt kattan yukarı çıkarken merdivenlerde sizi yazarlar karşılayacak. Shakespeare'e, Virgiana Woolf'a, Nazım Hikmet'e, Sait Faik'e selam vermeyi unutmayın!Kitabevinden aldığınız ya da çantanızda taşıdığınız kitabı okumak, arkadaşınızla sohbet etmek veya orada bulunan dergilere göz atmak için bir masaya geçmeden önce, eminim tatlıların olduğu camekanın önünde "acaba hangisini yesem?" diye düşüneceksiniz. Bizde öyle oldu. 

Menüsü oldukça zenginmiş, biz tatlılara vurulduğumuz için menü bile istemedik. Çilekli brownie pastası ve kahvesi enfesti, kesinlikle denemenizi tavsiye ederim. Fiyatları belki biraz fazla gelebilir, ama kesinlikle ödediğiniz ücretin karşılığını lezzet olarak alırsınız. 


Müşteri profili fena değil, gördüğüm kadarıyla yaş ortalaması 20 - 40 yaş bandında. Kitap cafe olduğu için kütüphane sessizliği beklemeyin, ama ortamda çok rahatsız edici bir ses yok. (Pazar günü gelen çocuklu aileleri saymazsak tabii! Bu konuda fazlasıyla doluyum!)

Açıkçası her şeyden çok memnun kaldığımız bir yerdi. Ta ki, toparlanıp kalkana kadar. Zaten kasaya doğru gidiyorken, bir garsonun çat diye, gözümüze sokar gibi, ayak üstü hesabı getirmesini biraz kaba bulduk. Bir yere kaçmıyoruz, sakin ol dostum. Yediğimizi içtiğimizi paşa paşa ödeyeceğiz!

Özetle, 

Nezaketsiz bir garsonun tavrı dışında, oldukça memnun kaldık. 

Önerir miyim? 

Evet, öneririm. Ama bir daha aynı muamele ile karşılaşırsam gitmekten vazgeçerim.


Adres: 

Vişnezade Mahallesi, Süleyman Seba Cd. 52/A, 34357
Beşiktaş/İstanbul

Telefon: (0212) 236 94 52
Çalışma Saatleri: 08.00 - 00.00

You Might Also Like

0 yorum