İyi Futbolla Kızlar Sahada

06:11

Pas veren kadınları sahalarda görmek isteriz!
Geçtiğimiz hafta sonu, bir süredir takipte olduğum Kızlar Sahada'nın İstanbul Kupası'nın grup maçlarından birkaçını izleme şansım oldu.

Maçlar ile ilgili izlenimlerimi sizlerle paylaşırken, bilmeyenler için "Kızlar Sahada nedir? Neyi amaçlar? Farkı nedir?" bununla ilgili yazmak istedim.

Bu yazıyı beğendiyseniz, sosyal medyada paylaşarak kadınların takım ruhu ile güçlenmesine siz de destek olabilirsiniz.
Kızlar Sahada, her yaştan kadını takım ruhu ile güçlendirme misyonu ile gerçekleşen, kadınlar futbol turnuvası. Turnuva olmasına turnuva, ama sahaya çıkma amacı sadece kazanmak değil, aynı zamanda eğlenmek ve sosyal sorumluluk projelerine destek olmak. Bunu yaparken de maç skorları, fairplay'in ve takım ruhunun önüne geçmiyor. İşte bu sebeplerle Kızlar Sahada, sadece futbol değil, "iyi futbol" turnuvası.

AÇEV tarafından düzenlenen turnuvanın geliri, çeşitli sosyal sorumluluk projelerine bağış oluyor. Aynı zamanda düzenlenen eğitim kampları ile, kız çocukları spora teşvik ediliyor ve cinsiyet eşitliğine katkıda bulunuyor.Kızlar Sahada'yı ben de bir süredir, sosyal medya üzerinden takip ediyor ve yaptıklarını takdir ediyordum. İlk defa, geçtiğimiz sonu grup maçlarını izleme şansım oldu. İzlediğim futboldan gerçekten keyif almamın dışında, gördüğüm manzara da beni çok etkiledi.

Kurumsal ve Takımını Kur Gel takımlarındaki her yaştan kadınların maçlarını izlemeye gelen kocaları, çocukları, anne-babaları, arkadaşları tribünlerde yerlerini almıştı. Bir çocuğun annesini futbol oynarken görmesi, küçük yaşlarda cinsiyet eşitliğinin öğretilmesinde büyük bir etki yaratacaktır, eminim. Gerçekten sadece bu sebeple bile, pas veren kadınları sahalarda daha çok görmek isteriz!

Kadınların ve çocukların güçlü birer birey olmasına her zaman olduğu gibi, bu organizasyonla da destek olan AÇEV'e kendi adıma ve ülkemin kadınları adına teşekkür ederim. 

Geçtiğimiz hafta sonu grup maçları yapılan İstanbul Kupası'nın final karşılaşmaları 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Uçaksavar Stadyumu'nda gerçekleşecek.

Ben izlemeye gideceğim, sizi de bekleriz!Kızlar Sahada Ligi ve lise takımlarının yer alacağı Gençlik Kupası karşılaşmaları, Ekim ayında başlayacak.

Kayıt olmak ve daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz:

https://www.kizlarsahada.com

http://kizlarsahadaakademi.com/You Might Also Like

0 yorum