2017'NİN EN ÇOK OKUNAN YAZILARI

22:30

2017'ye veda etmemize sayılı saatler kaldı. Önümüzde yeni bir yıl var ve her yılbaşında olduğu 2018'den de bir sürü beklentimiz var. O beklentilerimizden, hayallerimizden, umutlarımızdan kaç tanesi gerçek olur bilemem ama 2017'nin bilançosunu çıkarabilirim :)

Bundan 10 sene önceki halimin 2017'deki bana söyleyecek çok sözü, edilecek çok sitemi, duyulacak çok hayranlığı var. Ama bu 10 sene içerisinde yaptığım en iyi şeylerden biri, kesinlikle blog yazmak.

2008 yılında tanıştığım Google'ın blog platformu olan Blogger'da halen yazmaktayım. Zaman zaman iş gereği Wordpress kullanmam gerekti, ki Wordpress'in de avantajları oldukça fazla, ama yine döndüm dolaştım Blogger'a geldim.


2015 yılının Ekim ayından beri blog hayatıma dijital bir turta olarak devam etmeye çalışıyorum. Zaman zaman hayatın koşuşturmacası içinde blogumu boşlamıyor da değilim. Ama Blogger panelimi her açtığımda gün geçtikçe artan okunma sayılarını ve trafiği görmek beni aşırı mutlu ediyor. Bunun için hepinize çok teşekkür ederim.

Bugün, Dijital Turta'nın 2017 raporuna bakalım. Yılın son gününde yılın en çok okunan yazılarımı tek bir postta topladım. Umarım seversiniz ve 2018'de de yazdıklarımı okumaya devam edersiniz :)

Film Öneri || En Cool 13 Gençlik Filmi

Bu postu 2015'in son günlerinde hazırlamıştım. Aradan 2 yıl geçti ama blogumun en çok okunan postu ünvanını hala elinde tutuyor. Aynı zamanda bu yıl da en çok okunan içeriklerden biri buydu.


Türkiye'de İnternet Dizileri Tarihi

Başlık iddialı olduğu için mi, yoksa bu senenin en ilgi çeken konularından biri olduğu için mi bilmem ama bu içerik, 2017'nin en çok okunan yazısı oldu. Bu yazıyı Mart (2017) ayında yazmıştım, o zamandan beri internet dizileri dünyasında da pek çok değişim oldu. Belki onları da ikinci bir postta toplarım, ne dersiniz?Yabancı Dizi Önerisi || En Cool 5 Netflix Dizisi

Bu yıl Nisan (2017) ayında yazdığım bu içerik de en çok okunanlardan. Şuan bu yazıya çok rahat yeni diziler ekleyebilirim, belki 2.si de gelebilir. Netflix'in neredeyse -geçenlerde vasat bir dizisine denk geldim- tüm dizileri cool, ama bu 5 tanesini bence izlemelisiniz.Erteleme Alışkanlığından Kurtulmanın 14 Yolu

Ertelemek çoğu insanın problemi olduğu için bu yazının çok okunanlardan biri olmasına şaşırmadım. Bu posttakilerin büyük çoğunluğunu hayatıma geçirdim ve bu yüzden daha üretken hissediyorum. Siz de kendinize en uygun yolla erteleme alışkanlığın kurtulmak istiyorsanız bu linke bakmadan geçmeyin.15. İstanbul Bienali || İyi Bir Komşu Hayvanları Sömürmeyendir!

En çok okunan yazılarımın arasında sanatla ilgili bir içeriğin olması beni çok sevindirdi. Bu yüzden de okuyan herkese çok teşekkür ederim. 16. İstanbul Bienali'ni de yazmak istiyorum, ama 2019'a kadar beklememiz gerekecek. Yakın zamanda çok galeri, müze gezemedim, çünkü malum Ege kasabaları modern sanat galerileri ile dolup taşmıyor :)  Ama yakında İstanbul'a gideceğim ve muhtemelen ilk yapacağım iş tüm sanat sergilerini gezmek olacak.


Siz de bu sene Dijital Turta'da okuyup en çok beğendiğiniz yazıyı yorum olarak yazabilirsiniz.


Herkese iyi seneler!You Might Also Like

0 yorum