Lucie Fink'ten 5 Günde ÖĞRENEBİLECEĞİMİZ Şeyler LİSTESİ

08:31

Daha önce de bu blogta defalarca bahsetmiştim; Refinery29 benim en sevdiğim medya ajanslarından biri olabilir. Kaliteli içerik üretmek, kadınların güçlenmelerini ve kendileriyle barışık olmalarını desteklemek bir hayal değilmiş dedirtiyor ve her zaman bana ilham veriyor.

Refinery29 Youtube kanalı için içerik üreten kişilerden biri de Lucie Fink. Yanılmıyorsam 2015'ten bu yana Try Living with Lucie (Lucie ile Yaşamayı Dene) adında bir seri hazırlıyor ve bu seri için her bölümde 5 gün boyunca farklı bir şey deniyor. Denediği şeyler bazen izleyicilerin istekleri üzerine oluyor, bazen de o günlerde popüler olan akımları deniyor Lucie.Bu seriyi neredeyse ilk yayınlandığı andan beri çok severek izliyorum ve bir çok yeni şey öğreniyorum. Sağda solda duyduğum, okuduğum, merak ettiğim şeyleri, bazen de adını bile ilk defa duyduğum trendleri 5 gün boyunca araştırmış, denemiş ve yorumlamış bir kişinin olması bence çok güzel.

Bugün Lucie Fink'in, 5 gün boyunca denediği, izlediğimizde kendimize bir şeyler katabileceğimizi düşündüğüm 5 video önereceğim. (Diğer bölümlere ulaşabileceğiniz linkleri de ekleyeceğim.)
Lucie Fink'in videolarını daha önce izlediyseniz görüşlerinizi yorum olarak bırakabilirsiniz.Baştan söyleyeyim, maalesef Türkçe altyazısı yok. 
Eğer İngilizce bilmiyorsanız bu içerik sizin için pek yararlı olmayacaktır :/


1- 5 gün boyunca cep telefonsuz yaşamak

Elimizden bir türlü bırakamadığımız, şarjımız bittiğinde tansiyonlarımızın düştüğü akıllı telefonlarımız olmadan kaç gün yaşayabiliriz? Denemeye en çok korktuğum challenge'lardan biri bu, bir kere telefonumu evde unutmuştum, oradan biliyorum.
2- 5 gün boyunca minimalist olmak

Minimalist olmak isteyen ama bir türlü olamayan insanlardan biriyim. Yani hiçbir zaman sadece 20 parça eşya ile yaşayan bir çılgın olamam muhtemelen. Ama minimalizm ile tanıştığımdan beri, hayatımın bazı alanlarında sade yaşamaya çalıştım ve çalışıyorum. Ve bunun beni daha üretken yaptığına inanıyorum. O yüzden minimalist olamayan bir minimalizm meraklısı olarak, bu videoyu sizlere de önerebilirim.
3- 5 gün boyunca çöp üretmeden yaşamaya çalışmak

Bu serideki en sevdiğim videolardan biri bu. Dışarıdan söylediğimiz yemekler, takeout kahveler, marketlerden aldığımız her ambalajlı ürün, bizim ürettiğimiz çöpler olarak dünyayı kirletmeye devam ediyor. Bu video belki gereksiz yere pipet kullanmamanız veya alışverişe giderken kendi alışveriş çantanızı götürmeniz konusunda sizi teşvik eder.

Not. Bir doz Lauren Singer içerir. :)4- 5 gün boyunca sosyal medyadan uzak kalmak

Hangisi daha zor, 5 gün boyunca telefonsuz yaşmak mı, yoksa sosyal medyasız mı? Instagram bağımlılığımın oluşmaya başladığını fark ettiğim anda, bir haftalık Instagram detoksu yapmıştım ve inanılmaz faydasını görmüştüm. Sosyal medya detoksu yapmak size de iyi gelebilir!

Videoyu izlemeden önce şu yazı da ilginizi çekebilir ==> Sosyal Medya Detoksu Nasıl Yapılır?5- 5 gün boyunca vegan olmak

Bir hayvansever olarak hayvanların sömürüldüğü bu dünyada vegan olmayı çok isterdim. Ve ilerleyen zamanlarda vegan olmaya çabalayacağım. Ama en azından şimdilik kozmetik malzemelerde vegan ve cruelty-free ürünler kullanmaya dikkat ediyorum. Çünkü benim karma cildim daha az parlasın, highlighter'ım düşman çatlatsın diye niye hayvanlar üzerinde kimyasal deneyler yapılsın ki?Lucie Fink benim önerdiğim bu beş videonun dışında, 5 gün boyunca kahve içmemek, şeker tüketmemek, aynaya bakmamak, her gün soğuk duş almak, erkenden uyanmak gibi pek çok şey hakkında video çekiyor, araştırdıklarını ve deneyimlediklerini paylaşıyor. Tüm bölümlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Try Living With Lucie 1. Sezon (25 bölüm var)

Try Living With Lucie 2. Sezon (25 bölüm var)

Try Living With Lucie 3. Sezon (15 bölüm var)


Tabii bu olaylar New York'ta geçiyor ve her zaman Türkiye'ye uyarlanabilir olmuyor veya bazen bize bir şey ifade etmeyebiliyor, sanırım tek handikapı da bu. Galiba bir ara Merve Özkaynak buna benzer videolar yapmaya çalışmıştı (emek vermiş, eline sağlık) ama ben pek beğenemedim ne yalan söyleyeyim.


Bunlar da ilginizi çekebilir;

En Cool Youtuberlar

En Cool Yerli Youtuberlar

Minimalizm || Yeni Başlayanlara Öneriler

Güçlü Kadınları Daha Güçlü Hissettirecek 10 Şarkı


You Might Also Like

0 yorum